آخرین وضعیت حضور استقلال و پرسپولیس در بورس
آخرین وضعیت حضور استقلال و پرسپولیس در بورس
معاون پذیرش شرکت فرابورس ایران توضیحاتی درباره آخرین وضعیت عرضه استقلال و پرسپولیس در بورس ارائه داد.

به گزارش “حاشیه ورزش“، حجت اسماعیل زاده معاون پذیرش شرکت فرابورس ایران در پاسخ به آخرین وضعیت عرضه باشگاه های استقلال و پرسپولیس در فرابورس به کجا رسید؟ بیان کرد: استقلال و پرسپولیس دارای شرایط پذیرش در بازار اول و دوم فرابورس نبوده اند، ریسک‌ و ابهاماتی که در صورت‌های مالی این شرکت‌ها بود باعث شد همه را به این نتیجه برساند که این شرکت‌ها توانایی پذیرش در بازار اول و دوم را ندارند.

 

وی در ادامه گفت: امکان معامله در بازار پایه فرابورس برای شرکت‌های پرسپولیس و استقلال فراهم است، استقلال و پرسپولیس به محض ثبت، نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، در کمیته درج در رابطه با درجشان در بازار پایه فرابورس تصمیم گیری می‌شود.

 

معاون پذیرش شرکت فرابورس ایران در پایان توضیحاتش درباره وضعیت عرضه بورس این دو باشگاه گفته: اعضای هیئت مدیره باید یک شرایطی را داشته باشند و باید اعضا به سازمان بورس معرفی شود تا مستند سازی صورت بگیرد، بعد سازمان بورس اجازه ثبت را به این شرکت ها بدهد.

وی در توضیح دلیل طولانی شدن این پروسه نیز گفته: به دلیل ساختارهایی که در شرکت‌های  پرسپولیس و استقلال وجود دارد، این فرآیند طولانی شده است و بازار سرمایه چه بورس چه فرابورس هیچ کوتاهی در قبال استقلال  و پرسپولیس انجام نداده است.  بیشتر این زمان طولانی به این علت است که ساختار تصمیم گیری این شرکت‌ها بسیار کند است و این مسئله کند بودن در کل ساختار این شرکت‌ها  در رابطه با هر موضوعی وجود دارد.