شرایط سخت دونده نابینا برای شرکت در بازیهای پاراآسیایی
شرایط سخت دونده نابینا برای شرکت در بازیهای پاراآسیایی
قهرمان بازیهای پاراآسیایی جاکارتا در رشته دوومیدانی، گفت: با وجود این که از سال ۹۸ به مدت ۴ سال به دلیل دوپینگ از شرکت در رویدادهای ورزشی محروم بودم و ۵ ماه دیگر محرومیتم به پایان می رسد، اما هنوز وضعیتم برای شرکت در بازیهای پاراآسیایی هانگژو چین مشخص نیست.

حمید اسلامی در گفت و گو با حاشیه ورزش ، اظهار کرد: با وجود این از سال ۹۸ به مدت ۴ سال به دلیل دوپینگ از شرکت در رویدادهای ورزشی محروم بودم، اما تمرینات خود را متوقف نکرده‌ام و در انتظار پایان محرومیت و حضور در بازیهای پاراآسیایی هانگژو چین و کسب سهمیه پارالمپیک پاریس هستم.

وی گفت: محرومیتم ۵ ماه دیگر به پایان می رسد، اما به دلیل عدم شرکت در تورنمنت های بین المللی، چون رنکینگ ندارم امکان شرکت در بازیهای پاراآسیایی را ندارم، مگر این که با وایلد کارت در این بازیها حضور پیدا کنم که البته در این خصوص نمی‌دانم فدراسیون همکاری لازم را با من داشته باشد یا خیر؟

اسلامی تصریح کرد: طی این مدت شاید یک ماه هم تمرینات خود را متوقف نکردم و ناامید نشدم تا پس از پایان محرومیتم خود را در دوی ۱۵۰۰ و ۵۰۰۰ متر برای مسابقات آینده آماده کنم، البته اگر به بازیهای پاراآسیایی نرسم، تلاش خود را برای کسب سهمیه بازیهای پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس خواهم گذاشت تا روی سکو قرار بگیرم.

وی در پایان با اشاره به عدم همکاری مدیر کل تربیت بدنی استان همدان با هیات نابینایان این استان، خاطرنشان کرد: تنها مجموعه ورزشی تحت اختیار ورزشکاران نابینا و کم بینا در استان همدان سالن چند منظوره‌ای است که زمین آن متعلق به بهزیستی است، هیات نابینایان و کم بینایان استان همدان برای استفاده از این مجموعه پیش از این ماهی ۲ میلیون اجاره پرداخت می کرد که متاسفانه با تغییر مدیریت، اجاره سالن از ۲ میلیون به ۱۰ میلیون افزایش پیدا کرد که شرایط سختی را برای هیات نابینایان و کم بینایان استان ایجاد کرده و امکان پرداختن چنین اجاره ای را ندارد. این موضوع سبب شده تا ورزشکاران نابینا و کم بینای استان خانه نشین شوند و جای مناسبی برای انجام تمرینات خود نداشته باشند.