فونسکای پرتغالی طلای خود را تکرار کرد
فونسکای پرتغالی طلای خود را تکرار کرد
روز ماقبل پایانی رقابتهای جودو قهرمانی جهان در بخش انفرادی با کسب مدال طلا توسط جودوکاران پرتغال و آلمان همراه بود.

به گزارش حاشیه ورزش ، در ششمین روز از رقابتهای جودو قهرمانی جهان که میزبانی مجارستان در بوداپست جریان دارد، جودوکاران اوزان ۱۰۰- کیلوگرم مردان و ۷۸- کیلوگرم زنان به روی تاتامی رفتند که «دانیل فونسکا» ی پرتغالی مدال طلای دوره قبل خود در را تکرار کرد و «آنا واگنر» نیز برای آلمان‌ها یک نشان طلا کسب کرد.

در وزن ۷۸- کیلوگرم زنان همه کارشناسان حاضر در انتظار کسب طلا توسط «مالونگا» ی فرانسوی بودند. قهرمان دوره قبل جهان و دارنده طلای اروپا و مسترز دوحه در بوداپست هم عملکرد خوبی داشت و با برتری مقابل جودوکاران کرواسی، اکراین و هلند به فینال رسید. از آن سوی جدول نیز «آنا واگنر» از آلمان نیز مغولستان، روسیه، هلند و ژاپن را از پیش رو برداشت و به دیدار نهایی و مبارزه با «مالونگا» رسید.

مبارزه پایانی یک جودو جذاب و دیدنی بود که «واگنر» در امتیاز طلایی صاحب برتری شد و نخستین طلای خود و آلمان را کسب کرد.«مالونگا» روی سکوی نایب قهرمانی ایستاد. «مامی یوموکی» از ژاپن به همراه «استینهویس» از هلند به نشان برنز مشترک رسیدند.

در وزن ۱۰۰- کیلوگرم مردان که چند چهره عنوان دار از جمله «نیکفورف» بلژیکی، «کنتارو» ژاپنی، «کریل مارت» فرانسوی، «آرمان آدامیان» روسی و «گاسیموف» آذربایجانی از رسیدن به مدال بازماندند، این «دانیل فونسکا» ی پرتغالی بود که چون دوره گذشته قدرت خود را به همه رقبا تحمیل کرد و دومین طلای متوالی خود را به سینه آویخت. وی در ۵ مبارزه خود تا مدال طلا جودوکاران ازبکستان، کانادا، گرجستان، هلند و صربستان را با ضربه فنی شکست داد و در مجموع تنها چیزی نزدیک به ۱۰ دقیقه روی تاتامی مبارزه کرد.

«کوکولج» از صربستان نایب قهرمان این وزن شد و نقره گرفت. «لیپارتیانی» از گرجستان با رنکینگ یک دنیا، نقره المپیک به همراه «سلمانیدزه» هر دو از گرجستان به نشان برنز مشترک رسیدند.

رقابتهای انفرادی امروز شنبه با برگزاری مبارزات دو وزن ۷۸+ کیلوگرم زنان و ۱۰۰+ کیلوگرم مردان به پایان می‌رسد و فردا هم مسابقات تیمی برگزار می‌شود.