لیگ ملت‌ها: این آمار جالب و عجیب و غریب ایران
لیگ ملت‌ها: این آمار جالب و عجیب و غریب ایران
تیم ملی والیبال ایران در مجموع 9 دوره حضور خود در لیگ جهانی و لیگ ملت‌ها در بیش از 20 هزار و 200 رالی مقابل حریفان به میدان رفته است.

به گزارش حاشیه ورزش

لیگ ملت‌های والیبال سال 2023 در گروه مردان از 16 خردادماه آغاز می‌شود و یکم مرداد با معرفی تیم‌های برتر به پایان خواهد رسید.

مرحله مقدماتی این مسابقات با حضور 16 تیم کانادا، آمریکا، آرژانتین، ایتالیا، کوبا، آلمان، هلند، برزیل، ژاپن، فرانسه، چین، ایران، لهستان، صربستان، بلغارستان و اسلوونی پیگیری خواهد شد.والیبال ایران در سال 2013 برای نخستین بار سهمیه حضور در لیگ جهانی را به دست آورد و از آن زمان تاکنون در این رقابت‌ها و لیگ ملت‌ها حضور داشته است.

دپارتمان ارتباطات فدراسیون در آستانه دهمین سال جهانی شدن حضور تیم ملی ایران در این رویدادی مهم والیبال، در نظر دارد اطلاعات آماری بسیار جدیدی از تلاش مردان والیبال ایران این رقابت‌ها در قالب گزارش‌هایی منتشر کند که آمار رالی‌های ملی‌پوشان در مجموع مسابقات از جمله این داده‌های نوین است.

بر این اساس مردان والیبال ایران در مجموع 117 مسابقه خود در 9 دوره لیگ جهانی و لیگ‌ ملت‌ها، 20 هزار و 201 رالی سخت در مقابل حریفان داشته‌اند که در 10 هزار و 95 رالی فاتح میدان شده‌اند.

تعداد پوئن‌های کسب شده تیم ملی والیبال مردان ایران در 57 مسابقه خود در لیگ جهانی، چهار هزار و 931 پوئن است که میانگین 86.5 پوئن در هر مسابقه است.
در 60 مسابقه تیم ملی ایران در چهار دوره لیگ ملت‌ها این داده آماری حکایت از پنج هزار و 164 پوئن و میانگین 86 امتیاز در هر مسابقه دارد.

داده‌های آماری این جدول نشان می‌دهد که مردان والیبال ایران در ست‌های اول تا چهارم رالی‌های برده لیگ‌ملت‌ها، عملکرد بهتری نسبت به لیگ جهانی داشتند و روند رو به رشدی را طی کردند، اما در ست پنجم میانگین برد در رالی‌ها کاهش یافته است.