مدال بیابانی آغاز راه توسعه پاراکامپوند است
مدال بیابانی آغاز راه توسعه پاراکامپوند است
سرمربی تیم کامپوند ایران با اشاره به کسب مدال نقره پارالمپیک توسط ملی‌پوش ایرانی گفت: این مدال آغاز راه توسعه این رشته در ورزش معلولان خواهد بود.

به گزارش حاشیه ورزش، مسابقات تیر وکمان بازی پارالمپیک توکیو در ماده کامپوند انفرادی مردان با کسب مدال نقره نماینده ایران به پایان رسید. رمضان بیابانی در دیدار نهایی این رشته با نتیجه ۱۴۷ بر ۱۴۳ مغلوب «هی ژیائو» از چین شد.

مجید کهتری سرمربی کمانداران اعزامی به بازی‌های پارالمپیک توکیو با اشاره به این موفقیت گفت: اتفاق تاریخی بود و این مهم در حالی رقم خورد که کمانداران ایرانی از پارالمپیک ریو به بعد در اردو حضور پیدا کردند. کسب مدال نقره پارالمپیک با کمتر از ۵ سال فعالیت نشان از آن دارد که ما ظرفیت‌های زیادی در این رشته داریم.

او با اشاره به نتیجه بیابانی در مسابقات کامپوند پارالمپیک عنوان کرد: در بازی برابر نماینده روسیه ملی‌پوش ما پنج امتیاز عقب بود و این یعنی حذف اما او توانست بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارد و در تیر پایانی بازی را مساوی و در نهایت در تیر طلایی بر این رقیب مقتدر غلبه کرد. رنگ مدال بیابانی می‌توانست طلایی باشد اما رقیب چینی وی بسیار عالی بود و این موجب شد تا نماینده ما به مدال نقره بسنده کند.

کهتری با بیان اینکه این مدال آغاز راه توسعه کامپوند ورزشکاران پارالمپیکی است، افزود: حضور علی سینا منشازاده و رمضان بیابانی نشان از آن دارد ما ظرفیت زیادی برای توسعه این رشته را داریم. بی‌تردید این مدال آغاز راه توسعه تیر وکمان در بخش کامپوند است و مشتاقان زیادی را به سمت این رشته سوق خواهد دارد. امیدوارم شرایط به‌گونه‌ای باشد که بتوانیم استعدادیابی لازم در این بخش را انجام دهیم تا در دوره بعدی شاهد حضور ورزشکاران بیشتری در خط مسابقه باشیم.

باخت منشازاده یکی دیگر از محورهای مصاحبه کهتری بود. او در این زمینه گفت: این باخت خستگی را به تن من گذاشت. انتظار حضور هر ۲ نماینده ایران را در فینال داشتم.