معدنچی: ستاره اصلی پرسپولیس بیرانوند است
معدنچی: ستاره اصلی پرسپولیس بیرانوند است
مهرزاد معدنچی می‌گوید تمرکز، باعث شده تا پرسپولیس در این هفته‌ها پیروزی‌های خود را از دست ندهد.

به گزارش حاشیه ورزش

پرسپولیس این روزها شرایط خوبی دارد و ستاره‌های این تیم کار را به بهترین شکل پیش می‌برند. مهدی ترابی، سعید صادقی و سایر وینگر‌های پرسپولیس در پست بازیکنی حضور دارند که دو دوره در پرسپولیس حضور داشت و شاگرد یحیی هم شد اما به قهرمانی لیگ برتر نرسید. نام او مهرزاد معدنچی است که در گفتگویی با خبرنگار ما شرکت کرد.

مهرزاد معدنچی بازیکن سابق پرسپولیس در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص پیروزی پرسپولیس مقابل پیکان اظهار داشت: با توجه به پیروزی سپاهان برابر نفت مسجد سلیمان پرسپولیس برای حفظ صدرنشینی خود نیاز به پیروزی داشت و همین موضوع حساسیت باعث شد تا حساسیت بازی بیشتر از قبل شود. پرسپولیس با توجه به اینکه سرنوشت قهرمانی در دستانش است در 3 بازی پایانی خود محکوم به برد است که در بازی با پیکان این امر محقق شد.
وی افزود: پیکان تیم جوان و با انگیزه است و حواشی قبل از بازی این انگیزه را بیش از پیش کرده بود. جا دارد به باشگاه پیکان و کادرفنی این تیم نیز تبریک بگویم که در عین جوانمردی در این بازی حاضر شدند و نمایش قابل قبولی را ارائه دادند. این تیم می توانست برای پرسپولیس دردسر درست کند اما با تعویض های که در نیمه دوم انجام شد و با ورود مهدی عبدی و امید عالیشاه و تزریق نیورزی تازه نفس به تیم روند بازی تغییر کرد و در نتیجه پرسپولیس به گل رسید. در مجموعه مسئله مهم کسب 3 امتیاز بود که تیم موفق شد در پایان این بازی به آن دست پیدا کند.

معدنچی در خصوص اینکه کدام بازیکن پرسپولیس در روند نتیجه گیری این تیم تاثیر گذار بوده است اظهار داشت: پرسپولیس در تمامی خطوط خود بازیکنان خوب و کاملی را در اختیار دارد و یک تیم یکدست است. اما به نظرم یکی از عوامل موفقیت این تیم حضور علیرضا بیرانوند در درون دروازه است. حضور در فوتبال اروپا روی او تاثیر مثبتی گذاشته است و او حالا تبدیل به یک بازیکن کامل شده است. بیرانوند مثل یک رهبر تیم را از عقب به خوبی هدایت می کند و با توجه به حساسیتی که پست او دارد این موضوع کمک بزرگی به پرسپولیس کرده است و یکی از مهمترین دلایل موفقیت این تیم است.

وی در خصوص شانس قهرمانی پرسپولیس در رقابت های لیگ برتر و جام حذفی بیان کرد : پیش از دربی و عدم نتیجه گیری سپاهان برابر ملوان، قهرمانی پرسپولیس پر از اما اگر بود. اما حالا همه چیز در دستان خود پرسپولیس است و هیچ اما و اگری دیگر وجود ندارد. در این دو بازی پایانی از کادرفنی تا بازیکنان همه و همه باید تمرکز خود را حفظ کنند تا بتواند به چیزی که مستحق آن هستند برسند. شانس پرسپولیس برای قهرمانی بیشتر از سپاهان است. آنها در این فصل از هر تیمی شایسته تر بودند فقط در مقاطعی از فصل برخی از مسائل حاشیه ای باعث شد تا آنها امتیازات حساسی را از دست بدهند. از طرفی نیز این تیم می تواند نیم نگاهی به جام حذفی داشته باشد تا در پایان فصل بتواند برای سومین بار در تاریخ دبل کند. در جایگاهی نیستم که کسی را نصیحت کنم اما می خواهم بگویم می توان یک ماهی سختی کشید و از همه چیز زد اما در پایان در مورد افتخار و قهرمانی که در این فصل رقم زدند سال ها صحبت کنند.

بازیکن سابق پرسپولیس در خصوص بازی حساس این تیم برابر گل گهر اظهار داشت: تیمی که به دنبال قهرمانی است برایش مهم نیست قرار است مقابل چه تیمی بازی کند و به نظر هیچ بازی راحت نیست. از طرفی هم هر تیمی که مقابل پرسپولیس قرار می گیرد با انگیزه بالایی به مصاف این تیم خواهد رفت. گل گهر سیرجان نیز تیم شایسته خوبی است که در این فصول اخیر نتایج خوبی را کسب کرده است و مسلما می تواند برای پرسپولیس دردسر ساز شود.