هاشمی: شرمنده مردم شدم؛ شاید مدال المپیک قسمت من نیست
هاشمی: شرمنده مردم شدم؛ شاید مدال المپیک قسمت من نیست
ملی پوش دسته ۱۰۹ کیلوگرم وزنه برداری ایران در المپیک توکیو با اشاره به ناکامی خود در این دسته گفت: شرمنده مردم ایران شدم.

به گزارش حاشیه ورزش، ملی‌پوش وزنه‌برداری ایران در دسته ۱۰۹ کیلوگرم بازی‌های المپیک با یک عملکرد ضعیف نتوانست به مقام قابل توجهی دست پیدا کند.

علی هاشمی که با مهار وزنه ۱۸۴ کیلوگرم در حرکت یکضرب جایگاه پنجم گروه را به خود اختصاص داده بود، در نخستین حرکت دوضرب وزنه ۲۲۶ کیلوگرم را انتخاب کرد که موفق به مهار آن نشد. هاشمی دومین مرتبه پشت این وزنه قرار گرفت و برای بار دوم در مهار آن ناموفق بود.

کادر فنی برای حرکت سوم هاشمی درخواست وزنه ۲۲۸ کیلوگرم را داد که وی در مهار آن ناموفق بود و در نهایت نتوانست جایگاهی را در مجموع این دسته کسب کند.

علی هاشمی پس از اوت کردن در المپیک درباره عملکردش در این رقابت‌ها گفت: رقابت یک‌ضرب خوب بود و ما طبق برنامه جلو رفتیم، فقط خواستیم فاصله را با حریفان حفظ کنیم و همین راه را ادامه دهیم. در حرکت دو ضرب هم استراتژی‌مان این بود که هر چیزی را که به مدال ‌رکورد رقبا نزدیک می شود، انجام بدهیم. حقیقت را بخواهید کمی سرگیجه داشتم. وزنه که روی سینه‌ام بود نمی دانستم دارم چه کار می‌کنم؛ در حرکت آخر عضله چهارسر من کش آمد. تمام تلاشم را کردم اما نشد.

هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا انتخاب وزنه‌ها برایش سنگین نبود و آیا نمی‌شد با وزنه های پایین‌تر شروع کرد تا در جدول باقی بماند؟ گفت: در المپیک ریو هفتم شدم. اگر با ۲۲۲ شروع می‌کردم و باز هفتم می شدم چطور؟ اینجا اگر همین وزنه ۲۲۶ را مهار کرده بودم مدال می‌گرفتم. اگر وزنه پایین‌تر انتخاب می کردم شاید بدنم سرد می شد. به نظر خودم شرایط بدنم با من یار نبود.

هاشمی در پاسخ به این پرسش که آیا دیر اضافه شدن به کاروان المپیک یکی از دلایل این ناکامی بود یا خیر؟ تاکید کرد: بیست روز قبل از المپیک تاندون پایم کش آمده بود. عضله ام پاره شده بود و اصلا به دلیل همین مصدومیت به مسابقات آسیایی نرفتم. از ۲۳ فروردین همه چیز تازه برای من شروع شد. من برای المپیک فقط سه ماه تمرین کردم و اگر سه هفته بیشتر تمرین می کردم اوضاع فرق می کرد. فکر می کنم قسمت من این است که در المپیک مدال نگیرم.

هاشمی با بیان اینکه احتمالا این آخرین حضور وی در المپیک در دوران حرفه‌ای وزنه برداری وی است، در پایان گفت: من هنوز المپیک ریو را که در  آن هفتم شدم، هضم نکرده ام. حالا اینجا را نمی دانم چه کار کنم. گفتم شاید قسمتم نیست. احتمالا این آخرین المپیکی بود که در آن شرکت کردم. شرایط سهمیه گرفتن در وزنه برداری خیلی سخت شده است. پشت سر هم مسابقه داشتیم و من در همین انتخابی ها مصدوم شدم. اگر اوضاع به همین طریق باشد حتی کیانوش و سهراب و خود بهداد هم در مسابقات شرکت نمی کنند. من تشکر می کنم از مربی ام، کادر فنی و عوامل فدراسیون؛ اگر یک دستم را ببرند اشکم در نمی آید اما اینجا حالم خیلی بد است.

هاشمی بعد از این مسابقه نیز در پستی با اعلام اینکه تمام تلاش خود را برای موفقیت انجام داده است، نوشت: شرمنده مردم ایران شدم؛ امیدوارم من را ببخشند.

با پایان رقابت های دسته ۱۰۹ کیلوگرم اکبر ژورایف ازبکستانی به مدال طلا رسید و سیمون مارتیرسیان ارمنستانی مدال نقره را به دست آورد و وزنه بردار لیتوانی نیز در جایگاه سوم قرا گرفت.

  • منبع خبر : ایرنا