گرایی حریف کوبایی را شکست داد
گرایی حریف کوبایی را شکست داد
«محمدعلی گرایی» فرنگی‌کار وزن ۷۷ کیلوگرم کشورمان در نخستین مبارزه خود در بازی‌های المپیک توکیو حریف کوبایی را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.

به گزارش حاشیه ورزش، پیکارهای کشتی فرنگی بازی‌های المپیک در ۲ وزن دوم امروز (دوشنبه نبه) از ساعت ۶:۳۰ به وقت ایران در سالن ماکوهاری مسه توکیو آغاز شد و روز سه‌شنبه به پایان می‌رسد.

«محمدعلی گرایی» دارنده ۲ مدال برنز جهان در وزن ۷۷ کیلوگرم در دیدار نخست به مصاف «پنا فلورس» از کوبا رفت و حریف خود را ۷ بر ۳ شکست داد.

وی در مرحله بعد و برای راهیابی به نیمه نهایی باید به مصاف بوزو استارچویچ دارنده مدال برنز اروپا از کرواسی برود.

تاماس لورینچ از مجارستان (دارنده نقره المپیک لندن/ یک طلا، ۲ نقره و یک برنز جهان/ برنز بازی‌های اروپایی/ ۴ طلا، یک نقره و ۳ برنز قهرمانی اروپا) که در گروه گرایی قرار دارد در نخستین مبارزه مقابل حریفی از مراکش به پیروزی رسید و در مرحله بعد باید به مصاف یابیکو از ژاپن برود.

در آن سوی جدول الکساندر چخرکین روسی دارنده مدال طلای جهان نیز در نخستین مبارزه حریف مکزیکی را شکست داد و در یک چهارم نهایی باید با کاراپت چالیان دارنده برنز قهرمانی اروپا از ارمنستان مبارزه کند.

در ۹۷ کیلوگرم محمدهادی ساروی (دارنده طلای قهرمانی آسیا و برنز امیدهای جهان دقایقی دیگر در دور نخست به مصاف آدم بودجلمین از الجزایر می‌رود.

امین میرزازاده نماینده وزن ۱۳۰ کیلوگرم کشورمان بعد از ظهر امروز باید برای کسب مدال برنز وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مصاف «رضا کایالپ» از ترکیه برود. علیرضا نجاتی فرنگی‌کار وزن ۶۰ کیلوگرم نیز با شکست مقابل حریفی از ارمنستان از دور رقابت‌ها حذف شد.

  • منبع خبر : ایرنا