آغاز شلیک بانوی تیرانداز ایران در تیمی تفنگ بادی
آغاز شلیک بانوی تیرانداز ایران در تیمی تفنگ بادی
نجمه خدمتی نخستین مدال آور کاروان ایران در بازی اینچیون ۲۰۱۴ همراه مهیار صداقت در تیمی تفنگ بادی ۱۰ متر در پشت خط آتش ایستادند.

به گزارش حاشیه ورزش؛ خدمتی در دومین تجربه حضورش در المپیک  همراه مهیار صداقت ساعت ۱۳:۱۵ به وقت محلی در مسابقه میکس تیمی تفنگ ۱۰ متر در خط ایستاد،‌ در این مسابقه ۲۹ تیم در خط آتش قرار دارند.

امروز نخستین روز رقابت خدمتی در میکس تفنگ بادی است که وی در سه وضعیت هم به میدان می رود. خدمتی در خط ۴۴ و صداقت در خط ۴۵ در تیمی ۱۰ متر تفنگ بادی شلیک می کنند. در مرحله نخست هر تیم ۳۰ تیر شلیک می کنند.

در تیمی تپانچه امروز جوادفروغی و هانیه رستمیان در خط آتش قرار گرفتند که در نیمه نهایی با عنوان پنجمی از صعود به فینال بازماندند.

تیراندازی در این دوره با ۶ سهمیه چهار مرد و ۲ زن به این المپیک راه یافتند که نجمه خدمتی دومین حضور خود در این آوردگاه جهانی تجربه کرد. پیش از این فروغی در ماده تپانچه ١٠ متر بادی نخستین مدال کاروان ایران کسب کرد. هانیه رستمیان هم در همین ماده در ماده ۱۰ متر تفنگ بادی با عنوان دهمی از فینال باز ماند. مهیار صداقت هم در تفنگ ١٠ متر بادی با کسب جایگاه نهمی یک اختلاف تا فینال بازماند.
فاطمه کرم‌زاده و آرمینا صادقیان هم در ماده تفنگ بادی زنان به ترتیب در رده‌های بیست و سوم و سی ام ایستادند و از رسیدن به فینال بازماندند.

کاروان ایران تاکنون یک مدال طلا در تیراندازی کسب کرده است. ایران در المپیک ریو ۲۰۱۶ با کسب سه طلا و یک نقره و چهار برنز در وزنه‌برداری، تکواندو، کشتی در جایگاه بیست و پنجم ایستاد.

این بازی‌ها به دلیل شیوع کرونا با یک سال تاخیر اول مردادماه ۱۴۰۰ – ۲۳ جولای ۲۰۲۱ در ۳۳ رشته و ۳۹۹ ماده  به میزبانی ژاپن آغاز شد و ایران   با ۶۶ ورزشکار ( ۱۰ زن و ۵۶)  راهی توکیو شد.

  • منبع خبر : ایرنا