آمادگی تیم ملی فوتسال در حد جام جهانی نیست
آمادگی تیم ملی فوتسال در حد جام جهانی نیست
کاپیتان تیم ملی فوتسال گفت: آمادگی ما به هیچ عنوان در حد جام جهانی نیست و باید بین ۶ تا ۱۰ بازی تدارکاتی با تیم‌های بزرگ داشته باشیم.

به گزارش حاشیه ورزش ، علی اصغر حسن زاده کاپیتان تیم ملی فوتسال در گفتگو با سایت فدراسیون فوتبال گفت: بعد از جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۸ که با غیرت و تلاش بچه‌ها توانستیم به عنوان قهرمانی برسیم، فوتسال ملی ایران به معنای واقعی فراموش شد. حقیقت را باید با مردم در میان گذاشت. فوتسال ایران یکی از قدرت‌های جهان به حساب می‌آید اما شرایط ما خیلی بد بود. هیچ اتفاقی برای تیم ملی رخ نداد و این به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

حسن‌زاده با اشاره به برخی مشکلات پیش آمده ادامه داد: مسابقات جام ملت‌های آسیا لغو شد و جام جهانی هم یک سال به تعویق افتاد. با این شرایط کسی انتظار نداشت که خود تیم ملی هم فراموش شود و هیچ برنامه آماده‌سازی برایش نداشته باشند. حالا شاید خیلی‌ها بر این باور بودند که شرایط ویژه کرونایی باعث و بانی این شرایط نامطلوب بود. ولی آیا کرونا باعث شد فوتسال در تمام کشورهای دنیا تعطیل شود؟ جواب قطعاً خیر خواهد بود.

وی یادآور شد: به سال اول شیوع ویروس کرونا کاری نداریم. ما انتظار داشتیم که حداقل در یک سال گذشته به تیم ملی نگاه ویژه ای می‌شد. تیم ملی فوتسال ایران قدرت انجام دادن کارهای بزرگ دارد و انتظار از تیم بالاست. اگر مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ را فاکتور بگیریم تقریباً می‌توان گفت که بعد از جام جهانی کلمبیا تیم ملی فوتسال را فراموش کردند و هیچ کاری که در شان تیمی که در دور قبلی جام جهانی روی سکوی سوم ایستاد برای ما نشد. در همین یک سال گذشته هم مسابقات بین‌المللی در اروپا و قاره‌های دیگر مثل جام باشگاه‌های اروپا و مسابقات ملی دوستانه و رسمی و هم چنین مقدماتی جام ملت‌های اروپا برگزار شد. ما می‌توانستیم از این شرایط برای برگزاری اردوهای آماده‌سازی استفاده کنیم اما هیچ اقدامی انجام نشد و نه بازی دوستانه داشتیم و نه اردوی آماده‌سازی.

کاپیتان تیم ملی فوتسال ایران تصریح کرد: بازیکنان از شرایط تیم ملی دور هستند. آمادگی ما به هیچ عنوان در حد مسابقات جام جهانی نیست. بازیکنان تیم ملی نیاز ویژه دارند که به عبارت خیلی ساده تنشان به تن فوتسالیست‌های بزرگ دنیا بخورد. ما باید با تیم‌های صاحب‌نام بازی کنیم و محک بخوریم. در جام جهانی قبلی هم دو بار در ایتالیا با تیم ملی این کشور بازی کردیم. قبل تر با اسپانیا و برزیل بازی می‌کردیم. الان اما تیم ملی رها شده و تا شهریور باید توجه ویژه‌تری به تیم ملی شود.

حسن زاده ادامه داد: آدم باید واقع بین باشد. انتظارات باید معقول باشد. ولی تجربه و شناخت من از شرایط فوتسال می‌گوید که باید بین ۶ تا ۱۰ بازی تدارکاتی با تیم‌های بزرگ داشته باشیم. بازی کردن با تیم‌های ضعیف هیچ کمکی به تیم ملی فوتسال ایران نمی‌کند. ما دور قبلی روی سکوی سوم جهان ایستادیم و همان موقع هم با همت و عشق بچه‌ها به فوتسال آن افتخار به دست آمد. در جام جهانی کلمبیا ۲۴ تیم حضور داشتند و وضعیت امکاناتی و لجستیکی تیم ملی ایران قطعاً در همان رده آخر و بدترین در جام جهانی بود. حالا نمی‌خواهم خیلی اتفاقات گذشته را باز کنم.

کاپیتان تیم ملی فوتسال درباره تفاوت انتظارات و امکانات درباره تیم ملی فوتسال اضافه کرد: فوتسال ایران از نظر پتانسیل انسانی توانایی حضور در فینال جام جهانی و حتی رسیدن به عنوان قهرمانی جهان را دارد. منتهی داشتن نیروی انسانی کافی نیست و باید تدارکات و حمایت مادی و معنوی هم در حد عالی باشد. الان تیم ملی با تمام توان خود در مسابقات جام جهانی شرکت خواهد کرد. مثل همیشه تلاش می‌کنیم موفق باشیم و مردم را خوشحال کنیم. ولی جامعه فوتبال و فوتسال باید حقایقی که وجود داشته را هم بدانند. این تیم سال‌ها به حال خود رها شد. در حالی که ما برای تداوم موفقیت‌ها نیاز به هماهنگی و امکانات و اردوهای بهتر و مداوم داشتیم.

اخیراً رئیس فدراسیون فوتبال هم دستور پرداخت پاداش معوقه بازیکنان تیم ملی فوتسال را صادر کرده و هم‌چنین هماهنگی برای واکسینه شدن بازیکنان و اعضای کادر فنی را هم انجام داده است. علی اصغر حسن‌زاده با اشاره به این اتفاق گفت: درباره عملکرد فدراسیون کنونی بعد از ۸۰ روز نمی‌شود نظر دقیق داد. باید منصف باشیم. پاداش ما مربوط به سه سال قبل است و مدیران قبلی آن را پرداخت نکردند. حالا ارزش ۱۵ یا ۲۰ میلیون تومان را با سه سال قبل مقایسه کنید. این یک حقیقت است اما حقیقت دیگر این است که این فدراسیون همین حالا هم نشان داده می‌خواهد نگاهش به فوتسال را عوض کند. ما امیدواریم که مدیریت اتفاقات بزرگی را برای فوتسال رقم بزند و برای همین پرداخت پاداش معوقه هم جا دارد با توجه به شرایطی سختی که فدراسیون دارد تشکر داشته باشم.

حسن زاده در پایان گفت: اینکه مدیریت فدراسیون در کنار واکسینه شدن بازیکنان تیم ملی فوتبال هماهنگی برای واکسن زدن تیم ملی فوتسال را هم انجام داد و برای فوتسال هم پیگیری داشت تا بودجه حمایتی بگیرد جای قدردانی دارد. دستشان درد نکند. امیدواریم در سایر حوزه‌های مربوط به تدارک امکانات برای تیم‌های ملی و فوتسال ایران هم این نگاه مثبت در سال‌های آینده تداوم داشته باشد. آن وقت خواهید دید که فوتسال کارهای بزرگی در جهان انجام خواهد داد.