آیا سفر تیم ملی کشتی آزاد به آمریکا لغو می شود؟
آیا سفر تیم ملی کشتی آزاد به آمریکا لغو می شود؟
با توجه به حواشی بوجود آمده درخصوص سفر تیم ملی کشتی آزاد ایران به آمریکا و در صورت عدم صدور ویزا برای برخی از اعضای تیم، احتمال لغو این سفر وجود دارد.

به گزارش حاشیه ورزش ، فیلم صحبت های چند روز پیش علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی ایران مبنی بر دشمنی با آمریکا، بلافاصله توسط عده ای از افراد خارج از کشور ترجمه و در اختیار خبرگزاری های خارجی و همچنین فدراسیون کشتی آمریکا قرار گرفت.

به دنبال این اتفاق، برخی از رسانه های خارجی و آمریکایی خواستار جلوگیری از سفر رییس فدراسیون کشتی ایران به آمریکا شدند و در این میان موضوع گرین کارت وی و سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نیز مطرح شد.

با توجه به حواشی و اتفاقات اخیر و امکان عدم صدور ویزا توسط آمریکا برای برخی از اعضای تیم و رییس فدراسیون کشتی علی رغم دعوت رسمی فدراسیون کشتی آمریکا، امکان لغو سفر تیم ملی کشتی آزاد از سوی فدراسیون کشتی ایران به آمریکا وجود دارد.

سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز امروز (دوشنبه) در نشست خبری خود، در پاسخ به سوالی در ارتباط با خبر فاکس نیوز مبنی بر اینکه علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی ایران شعار مرگ بر آمریکا می‌دهد در حالی که خودش گرین‌کارت آمریکا دارد و همچنین قرار است تیم ملی کشتی آزاد ایران نیز به زودی به آمریکا سفر کند، گفت: تیم ملی کشتی ایران به دعوت فدراسیون کشتی ایالات متحده با توجه به دعوت‌های مکرر صورت گرفته در چارچوب مراودات ورزشی این سفر را در دستور کار داشته است و اساسا سیاسی کردن فعالیت‌های ورزشی و موضوعاتی که روح ورزشی دارد در تضاد با روح این فعالیت‌ها است. ما سعی کرده‌ایم که رویدادهای ورزشی را سیاسی نکنیم گرچه ممکن است برخی این نگاه را داشته باشند.