ابتلای 3400 نفر به کرونا در فینال یورو 2020!
ابتلای 3400 نفر به کرونا در فینال یورو 2020!
فینال یورو 2020 با توجه به شیوه حضور و تجمع هواداران انگلیسی در ورزشگاه ومبلی و اطراف آن در روز برگزاری این بازی منجر به ثبت آماری قابل توجه از ابتلا به ویروس کرونا در میان آنها شده است.

به گزارش “حاشیه ورزش “، بر اساس آمارهای رسمی که روز گذشته توسط سازمان بهداشت انگلیس اعلام شد، تجمع هواداران انگلیسی پیرامون ورزشگاه ومبلی در روز مصاف سه‌شیر و تیم ملی ایتالیا در فینال روز 11 جولای،  حضور بیش از 2 هزار فرد مبتلا به کرونا در میان هواداران منجر به ابتلای 3 هزار و 400 فرد دیگر به کرونا شده است. نشریه تایمز انگلیس نیز با تأیید این خبر یورو 2020 را یک «اَبَرپراکنده» کرونا توصیف کرده است.

اشتیاق هواداران انگلیس برای تماشای اولین حضور تیم ملی کشورشان در فینال یک رویداد بزرگ فوتبال در رده ملی از سال 1966 سبب شده بود که آنها معیارهای بهداشتی و پروتکل‌های مربوط به کنترل شیوع کرونا را از یاد ببرند. در حالی که 67 هزار تماشاگر در داخل ورزشگاه حضور داشتند، بیرون از استادیوم جمعیتی بیشتر برای ثبت اولین قهرمانی سه شیر در یورو 2020 لحظه شماری می‌کردند.انگلیس در ضربات پنالتی فینال به ایتالیا باخت اما این اتفاق خیلی هم به ضررش تمام نشد چرا این شکست منجر به بازگشت هواداران به منازل‌شان شد و از ادامه تجمع آنها که می‌توانست باعث افزایش آمار مبتلایان شود جلوگیری کرد.