ابقای موریاسو در نیمکت سامورایی‌ها
ابقای موریاسو در نیمکت سامورایی‌ها
فدراسیون فوتبال ژاپن به سرمربی خود اعتماد می‌کند تا او نخستین مربی باشد که بعد از جام جهانی به کار خود ادامه می دهد.

به گزارش حاشیه ورزش و به نقل از کیودو، تیم ملی فوتبال ژاپن در جام جهانی ۲۰۲۲ عملکرد خوبی از خود نشان داد. ژاپن در گروه مرگ توانست برابر دو تیم بزرگ اسپانیا و آلمان به پیروزی دست پیدا کند و به عنوان تیم نخست راهی دور بعد شود.

سامورایی ها در یک هشتم نهایی هم عملکرد خوبی برابر کرواسی داشتند اما درخشش سنگربان جوان کروات ها باعث شد تا آنها در ضربات پنالتی شکست بخورند و از دور رقابت ها حذف شوند.

طبق اعلام خبرگزاری کیودو ژاپن، سران فدراسیون فوتبال ژاپن به هاجیمه موریاسو سرمربی تیم اعتماد و ایمان دارند و این مربی جوان به کار خود بعد از جام جهانی ۲۰۲۲ ادامه خواهد داد.

این رسانه ژاپنی اعلام کرد که به زودی این خبر به صورت رسمی اعلام می شود تا موریاسو تیم را آماده جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ کند.

از مارسلو بیلسا به عنوان جدی‌ترین گزینه برای جایگزینی موریاسو نام برده می‌شد که به نظر می‌رسد در نهایت فدراسیون فوتبال ژاپن تصمیم گرفت که به این سرمربی ۵۴ ساله اعتماد کرده و او را در پستش ابقا کند.

موریاسو به نخستین سرمربی در تاریخ فوتبال ژاپن تبدیل شد که بعد از جام جهانی به کار خود در نیمکت سامورایی ها ادامه می دهد.