احتمال پایان همکاری شایلا جین با کبدی ایران
احتمال پایان همکاری شایلا جین با کبدی ایران
احتمالا فدراسیون کبدی برای بازی های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین از سرمربی ایرانی برای تیم ملی کبدی زنان استفاده کند.

به گزارش حاشیه ورزش ، بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین قرار است از مهر ۱۴۰۲ آغاز شود. فدراسیون کبدی نیز بنا دارد طی یکی دو هفته آینده کادر فنی تیم‌های ملی را معرفی و اردوی تیم ملی زنان را زودتر از مردان استارت بزند. البته احتمال انتخاب سرمربی ایرانی برای تیم ملی زنان خیلی زیاد است و احتمالا دیگر فدراسیون کبدی قصد ندارد با شایلا جین همکاری داشته باشد.

شایلا جین هدایت تیم ملی کبدی زنان ایران را در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا به عهده داشت و تیم ایران با این سرمربی هندی به عنوان قهرمانی رسید. فدراسیون کبدی مجددا با این مربی برای بازی های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین هم قرارداد بسته و جین ۲۲ مهر ۱۴۰۰ برای حضور در اردوهای تیم ملی وارد ایران شده بود.

فدراسیون کبدی در اردیبهشت ۱۴۰۱ بلافاصله بعد از تعویق بازی‌های آسیایی هانگژو اردوهای تیم ملی را تعطیل و پایان قرارداد سرمربیان تیم‌های ملی را اعلام کرد. جین نیز بعد از انجام کارهای مالیاتی به کشورش بازگشت.

پیش از این فدراسیون کبدی اعلام کرده بود که به محض اینکه قرار باشد اردوها برگزار شود طبق همان قرار داد و یا اگر طولانی شود طبق قرارداد جدید با سرمربیان تیم ملی همکاری خواهد داشت اما اکنون فرهمندمهر دبیر فدراسیون می‌گوید که قطعا هدف فدراسیون اعتماد به مربیان داخلی است و احتمال اینکه دیگر جین دعوت نشود خیلی زیاد است. البته هنوز سرمربیان تیم ملی رسما انتخاب نشده اند و فدراسیون قرار است به زودی کادر فنی را معرفی کند.