ادامه ترکش های مدیریت زنوزی در ماشین سازی/ روزهای بد دوقلوهای بوشهری
ادامه ترکش های مدیریت زنوزی در ماشین سازی/ روزهای بد دوقلوهای بوشهری
با گذشت ۵ هفته از لیگ دسته اول فوتبال ایران، سه تیم شاهین شهرداری بوشهر، پارس جنوبی جم و ماشین‌سازی تنها یک امتیاز گرفته‌اند و کاندیدای اصلی سقوط به دسته پایین‌تر هستند.

به گزارش حاشیه ورزش ، ۵ هفته از لیگ آزادگان برگزار شده و دو تیم بوشهری شاهین شهرداری و پارس جنوبی جم برای آخر شدن در رقابت هستند. هر دو تیم به همراه ماشین‌سازی تنها یک امتیاز گرفتند و در رده شانزدهم و هفدهم جدول ۱۸ تیمی لیگ یک قرار دارند.

روزهای بد دوقلوهای بوشهری

انگار قرار نیست دو نماینده استان بوشهر از هم جدا شوند و مثل دو برادر دوقلو نتایجی مشابه هم در ۳ فصل اخیر گرفته‌اند. فصل ۹۸ – ۹۹ دو تیم در لیگ برتر حضور داشتند و در رده پانزدهم و شانزدهم جدول ۱۶ تیمی لیگ برتر قرار گرفتند تا هر دو راهی لیگ دسته اول شوند. شاهین شهرداری بوشهر با ۲۲ امتیاز در رده آخر ایستاد و پارس جنوبی با ۲۷ امتیاز پانزدهم شد. شاهین با ۵۷ گل خورده، بدترین خط دفاعی لیگ را به خود اختصاص داد و پارس جنوبی با تنها ۲۰ گل زده در ۳۰ بازی، صاحب بدترین خط حمله لیگ شد.

دو تیم فصل بعد، با وجود حضور در دسته پایین‌تر نتایج بدی نگرفتند و حتی تا هفته‌های آخر، شاهینی‌ها شانس بازگشت به لیگ برتر را داشتند. در انتهای فصل شاهین شهرداری بوشهر با ۵۳ امتیاز در رده پنجم ایستاد و پارس جنوبی با ۵ امتیاز کمتر در رده دهم قرار گرفت.

این فصل، همان تکرار قصه دو فصل قبل دو تیم اما این بار در لیگ آزادگان است. هر دو تیم با یک امتیاز در رده‌های شانزدهم و هفدهم جدول رده‌بندی قرار دارند و به لطف نتایج خیلی بد ماشین‌سازی با علیرضا اکبرپور، یکی دو رده با قعر جدول فاصله دارند. شاهین شهرداری بوشهر با تنها یک گل زده در این ۵ هفته، صاحب بدترین خط حمله لیگ است و پارس جنوبی جم با ۱۱ گل خورده، صاحب بدترین خط دفاع این فصل لیگ دسته اول است. مهدی قنبری در شاهین و ایمان رزاقی راد در پارس جنوبی نتایج مطلوبی نگرفتند و حالا هر هر کدام صندلی خود را متزلزل‌تر از قبل می‌بیند. نکته عجیب در خصوص تیم شاهین این است که مهدی رجب‌زاده، سرمربی‌ای که در ابتدای فصل با آن به توافق رسیدند اما پس از مشخص شدن مشکلات مالی این تیم از آن‌ها جدا شد، حالا با تیم جدیدش یعنی قشقایی در صدر جدول قرار دارد و عزم خود را برای صعود جزم کرده است.

اکبرپور، در دره سقوط

ترکش‌های مدیریت نادرست زنوزی در ماشین‌سازی هنوز هم ادامه دارد و این تیم پس از نتایج بد در فصل قبل لیگ برتر و سقوط به لیگ آزادگان، هنوز نتوانسته کمر راست کند و با علیرضا اکبرپور در دره سقوط قرار دارند. تیمی که در ۵ بازی تنها یک تساوی گرفته و چه در خط دفاع و چه در خط حمله، در رده دوم بدترین ها قرار دارد. ماشین‌سازی نسبت به فصل پیش تفاوت زیادی کردی و حتی شاکله اصلی این تیم عوض شد اما تیره‌روزی‌های سبزپوشان تبریزی هنوز ادامه دارد و یکی از گزینه‌های اصلی سقوط به دسته دو هستند.

انتقال ناموفق در قزوین

شمس آذر قزوین تیمی است که تنها با ۲ امتیاز در رده پانزدهم جدول رده بندی لیگ دسته اول قرار دارد. بادرانی که فصل قبل تنها به دلیل تفاضل گل از صعود به لیگ برتر بازماند، پس از انتقال به قزوین و تغییر نام آن به شمس آذر حالا روزهای خوبی را سپری نمی‌کند و در زمره قعرنشینان لیگ یک قرار دارند. آن‌ها این هفته هم برابر مس شهر بابک باختند تا یک قدم دیگر به انتهای جدول نزدیک‌تر شوند. تیمی که ۴ بازی کرده و به احتمال زیاد با رای کمیته انصباطی، دیدار عقب‌افتاده این تیم برابر مس کرمان هم ۳ بر صفر به سود کرمانی‌ها اعلام شود. باید دید مسئولان استانی و مدیران این تیم قزوینی چه راهکاری برای شمس آذر دارند یا از انتقال این تیم به قزوین پشیمان خواهند شد.