ادعای عجیب تلگراف علیه ایران
ادعای عجیب تلگراف علیه ایران
نشریه تلگراف چاپ لندن با انتشار گزارشی خواهان اخراج تیم ملی فوتبال ایران از رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شده است.

به گزارش “حاشیه ورزش ” در فاصله کمتر از ۱/۵ ماه تا شروع رقابت‌های جام جهانی قطر و در شرایطی که ملی‌‌پوشان ایران خود را آماده حضور در این رقابت‌ها می‌کنند امروز روزنامه تلگراف با انتشار مقاله‌ای با اشاره به استفاده روسیه از پهبادهای ایرانی در جنگ با اوکراین خواستار تحریم ایران از سوی مقامات برگزار کننده جام جهانی و فدراسیون بین‌المللی فوتبال شد.

تلگراف در این مقاله در گفت و گویی با کریس برایانت وزیر سابق امور خارجه انگلیس از قول او چنین نوشته است: هر کشوری از ولادیمیر پوتین حمایت نظامی ارائه کرده باید از ورزش جهان اخراج بشود.

این در حالیست که ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران با رد این ادعا توضیح داده اخباری که درباره حمایت ایران از روسیه و تهیه پهپاد برای حمله به اوکراین منتشر شده انگیزه سیاسی دارند و از طریق منابع عربی منتشر شده‌اند.

تیم ملی ایران به عنوان اولین تیم آسیا به رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ صعود کرده و در حال حاضر زیر نظر کارلوس کی‌روش خود را آماده حضور در این مسابقات می‌کند. در هفته‌های گذشته فشارهای سیاسی و اظهارنظرهایی مبنی بر حذف ایران از این تورنمنت به گوش رسیده اما فیفا واکنشی نسبت به این ادعا نداشته است. حالا تلگراف امروز در مقاله‌ای که در وب‌سایت خود منتشر کرده خواستار ورود فدراسیون جهانی فوتبال به این موضوع شده است.

ورزش سه

  • منبع خبر : ورزش سه