اردوغان: گرفتن میزبانی فینال لیگ قهرمانان از ترکیه یک تصمیم سیاسی بود
اردوغان: گرفتن میزبانی فینال لیگ قهرمانان از ترکیه یک تصمیم سیاسی بود

رییس‌جمهور ترکیه به انتقاد از انتقال میزبانی لیگ قهرمانان اروپا از استانبول به پرتغال پرداخت و آن را یک تصمیم سیاسی دانست. به گزارش حاشیه ورزش و به نقل از الریاضیه، قرار بود که فینال لیگ قهرمانان اروپا در فصل جاری به میزبانی استانبول ترکیه برگزار شود اما یوفا این تصمیم را تغییر داد و […]

رییس‌جمهور ترکیه به انتقاد از انتقال میزبانی لیگ قهرمانان اروپا از استانبول به پرتغال پرداخت و آن را یک تصمیم سیاسی دانست.

به گزارش حاشیه ورزش و به نقل از الریاضیه، قرار بود که فینال لیگ قهرمانان اروپا در فصل جاری به میزبانی استانبول ترکیه برگزار شود اما یوفا این تصمیم را تغییر داد و ورزشگاه دراگائو به عنوان میزبان این بازی حساس بین سیتی و چلسی انتخاب شد.

رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهور ترکیه در انتقاد از این تصمیم گفت: دو سال قبل به ما گفتند که فینال در استانبول برگزار خواهد شد اما به یکباره همه چیز بعد از آن که دو تیم انگلیسی راهی فینال شدند تغییر کرد. نخست‌وزیر انگلیس فشار زیادی برای گرفتن میزبانی از ترکیه آورد و سرانجام به هدف خود رسید.

او ادامه داد: متاسفانه گفت‌وگوهای ما با یوفا و انگلیس نتیجه‌ای نداد. انتقال میزبانی از ترکیه به پرتغال یک تصمیم سیاسی بود. اکنون قول میزبانی فینال لیگ قهرمانان در سال ۲۰۲۳ را به ما داده‌اند