از بی‌تفاوتی وزارت ورزش تا ترس از تصمیم اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری
از بی‌تفاوتی وزارت ورزش تا ترس از تصمیم اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری
دبیر فدراسیون دوچرخه‌سواری اعلام کرد که وزارت ورزش هنوز تایید صلاحیت کاندیداهای انتخابات را اعلام نکرده است.

به گزارش حاشیه ورزش ، در حالی همه منتظر اعلام تایید صلاحیت کاندیداهای انتخابات دوچرخه‌سواری هستند اما وزارت ورزش هیچ چیزی اعلام نمی‌کند. در این میان حرف و حدیث هایی مطرح شده که برخی نفرات از جمله سرپرست فدراسیون تایید نشده‌اند که باز هم وزارت ورزش به صورت رسمی چیزی اعلام نکرده تا مشخص شود این حرف‌ها صحت دارد یا در حد شایعه است. از طرفی نگرانی برای تصمیم اتحادیه جهانی نیز وجود دارد که پیگیر برگزاری انتخابات فدراسیون ایران است و فدراسیون نتوانسته هیچ پاسخ روشنی بدهد.

حمید عطاالهی در گفت و گو با ایسنا درباره اینکه گفته می‌شود تایید صلاحیت برخی از کاندیداهای انتخابات فدراسیون دوچرخه‌سواری اعلام شده اما نام سرپرست فدراسیون در بین اسامی نبوده است، بیان کرد: تا این لحظه که با شما صحبت می‌کنم، هیچ ابلاغی از سوی وزارت ورزش به من اعلام نشده است مبنی براینکه اسامی ۱۰ نفری که برای تایید صلاحیت نهایی ارسال شده بودند چه وضعیتی دارند. صرفا برای ۷ نفری که کارمند رسمی وزارت ورزش هستند، خواسته بودند از مقام عالی وزارت مجوز داشته باشند.

او در مورد اینکه گفته می شود هاشم کندی سرپرست فدراسیون به دنبال تایید صلاحیت خود است، تاکید کرد: اگر چنین چیزی بود که صلاحیت او تایید نشده است، به من اعلام می‌کردند و تاکنون هیچ چیزی از سوی وزارت ورزش به من نگفته‌اند.

دبیر فدراسیون در پاسخ به این پرسش که وزات ورزش چه پاسخی برای اعلام نکردن تایید صلاحیت کاندیداهای دوچرخه‌سواری دارد؟ گفت: در آخرین استعلامی که گرفتیم، اعلام کردند که در حال انجام مقدمات هستند و به من ( دبیر مجمع) اطلاع می‌دهند اما هنوز نگفته اند، مشکل کار کجا است.

عطاالهی در مورد پیگیری از اتحادیه جهانی برای برگزاری انتخابات فدراسیون ایران تصریح کرد: اتحادیه جهانی دوچرخه سواری دو بار پیگیر شده است که ما این را به اطلاع وزارت ورزش رساندیم و نگرانی هایی اتحادیه جهانی دوچرخه سواری را اطلاع دادیم. منتظریم تایید صلاحیت ها را به ما اطلاع دهند و سپس طبق اساسنامه سریعا تاریخ انتخابات را در هیات رییسه مشخص کنیم.

او در پاسخ به این پرسش که فدراسیون ایران جواب پیگیری اتحادیه جهانی را نداده است و این مسئله نگران کننده نیست و ممکن است تبعات داشته باشد؟ تصریح کرد: ما هنوز پاسخ اتحادیه جهانی را نداده ایم و این طور نیست که آنها موضوع را فراموش کنند و قطعا آن را دوباره از ما پیگیر می شوند. وقتی ما جواب نامه آنها را نداده ایم، هر اتفاقی می‌تواند بیفتد.