اسفندیاری‌فر: اشتباه کردم سال ۲۰۱۹ مربی تیم ملی شدم
اسفندیاری‌فر: اشتباه کردم سال ۲۰۱۹ مربی تیم ملی شدم
مربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی گفت: شانس کسب مدال در المپیک‌پاریس را داریم اما از رسیدن به مدال طلا دور شده‌ایم

به گزارش حاشیه ورزش ایرج اسفندیاری‌فر سرمربی تیم کشتی فرنگی گروه ملی فولاد ایران، پس از قهرمانی این تیم در لیگ برتر کشتی فرنگی گفت: مسابقات لیگ امسال به خوبی برگزار شد و لیگ اصولا برای درآمدزایی کشتی‌گیران برگزار می‌شود و با توجه به هزینه‌های زیادی که کشتی‌گیران در طول یک سال دارند، می‌توانند نیازهای خود را برطرف کند.

وی با اشاره به حمایت مدیران گروه ملی فولاد از  کشتی‌گیران خوزستان گفت: استخدام ۲۱ کشتی‌گیر در شرکت ملی فولاد در ماه‌های اخیر اتفاق خوبی است که جای تشکر دارد. کشتی‌گیران استخدام شده در شرکت فولاد، اکثرا قهرمانان ملی‌پوش هستند. امیدوارم بقیه مسئولان هم وارد میدان شوند و به همه ورزشکاران رشته‌ها کمک کنند تا بحث اشتغال ورزشکاران که مهم‌ترین دغدغه آنها نیز است، برطرف شود.

مربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی درباره شرایط تیم ملی، خاطرنشان کرد: کشتی فرنگی ایران به بلوغ رسیده و حرف اول را در دنیا می‌زند. ما در همه رده‌ها مدعی قهرمانی هستیم. درباره اینکه تیم ملی چرا در گام آخر کم می‌آورد و قهرمان نمی‌شود باید کار کارشناسی صورت بگیرد. در شرایطی که تیم‌هایی مثل روسیه مثل همیشه نیستند ما ‌باید حرف اول را در جهان بزنیم.

اسفندیاری‌فر درباره عملکرد تیم ملی کشتی فرنگی در رقابت‌های جهانی امسال نیز گفت: نسبت به دوره‌های قبل در بلگراد خوب بودیم. آن‌قدر در پشتوانه کشتی فرنگی قوی هستیم که در هر وزن چند کشتی‌گیر داریم. میثم دلخانی هم وزنش را عوض کرده و با کیفیت‌تر کشتی می‌گیرد. یوسفی یا میرزازاده قهرمان جهان شدند ولی المپیک داستانش فرق دارد. المپیک سال بعد است و یک تا ۲ ماه قبل از المپیک شرایط را باید رصد و بررسی کنیم. در حال حاضر وضعیت خوب است و امیدواریم در المپیک نتیجه بگیریم.

وی ادامه داد: کسب مدال طلا در المپیک اندکی مشکل است. به هر حال شانس گرفتن مدال در هر وزن را روی کاغذ داریم اما ممکن است سه نفر مدال بگیرند یا اصلا نگیرند اما از مدال طلای المپیک دور شده‌ایم. الان به‌جز امین میرزازاده که جهش خوبی داشته، به نظر می‌رسد در سنگین وزن با وجود حضور کایالپ یا لوپز پا به سن گذاشته، میرزازاده شانس اول‌طلای المپیک باشد. امیدوارم کادر فنی تیم ملی نتیجه خوبی در پاریس بگیرد.

سرمربی تیم گروه ملی فولاد ایران در پاسخ به این سوال که آیا برای حضورش در کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی پیشنهادی به او شده یا خیر؟ گفت: برای حضور در کادر فنی با من صحبت نکرده‌اند.

اسفندیاری‌فر در پایان درباره اینکه چرا در سال‌های گذشته قید همکاری با محمد بنا را زد؟ گفت: زمانی شما به این نتیجه می‌رسید که کنار تیم نباشید بهتر است. من و محمد بنا به این نتیجه رسیدیم که در تیم ملی نباشیم. بودن زیاد هم بعضی وقت‌ها اشتباه است. سال ۲۰۱۹ هم نباید مربیگری تیم ملی را قبول می‌کردم.

  • منبع خبر : ایسنا