اسلامی: تیم‌ ملی بسکتبال خوب شروع کرد/ سر سوزنی نگران تقابل با عربستان نیستم
اسلامی: تیم‌ ملی بسکتبال خوب شروع کرد/ سر سوزنی نگران تقابل با عربستان نیستم
کارشناس بسکتبال ایران گفت: از نظر من تیم ملی شروع فوق‌العاده‌ای داشت و عربستان هم نمی‌تواند مشکلی برای ایران ایحاد کند.

محمدرضا اسلامی در گفت‌وگو با حاشیه ورزش ، درباره عملکرد تیم ملی بسکتبال ایران مقابل قطر در پنجره سوم انتخابی کاپ آسیا ۲۰۲۱ اندونزی، توضیح داد: شروع فوق‌العاده خوبی داشتیم و قطر دو بازیکن که قطری نبودند را هم اضافه کرده بود تا در واقع کمربندش را برای بازی با ایران سفت بسته باشد. در یکی دو دقیقه اول بازی هم خوب بودند، اما خوشبختانه بچه‌ها خیلی هماهنگ‌ کار کردند و در دفاع خوب بودیم.

او افزود: تاکتیک دفاعی تیم خوب بود و بازیکنان در همان ابتدای کار با سرعت دادن به بازی نتیجه و شرایط مسابقه را به سود خود تغییر دادند. با افزایش اختلاف امتیاز نیز ملی‌پوشان ما راحت‌تر کار کردند و از نیمکت تیم‌ هم خوب استفاده شد تا همه نفرات تیم با ذهنی آماده به مصاف عربستان بروند.

کارشناس بسکتبال ایران، درباره عملکرد آرون‌گرامی‌پور نیز گفت: من فکر می‌کنم تیم همگونی داریم ‌و حتی اگر آرون خوب نباشد سایر نفرات می‌توانند جای او را پر کنند، اما در مجموع او خوب کار کرد. با توجه به اینکه آرون‌ کم‌تر در تمرینات تیم حضور دارد، در مجموع ناهماهنگ‌ نبود و با حضور ارسلان ‌کاظمی هم حلقه‌ای که شاهین‌طبع‌ در کمربند دفاعی مد نظرش بود را به دست آورده است.

او گفت: در دقایقی و یکی دو جا قطری‌ها ریباند حمله را برداشتند، اما در کل تیم ما خیلی سریع و پر انرژی کار کرد. چهره قابل قبولی هم در حمله داشتیم و شروع خوبی برای این‌ مسابقات بود.

اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا وجود بازی تدارکاتی می‌توانست شرایط تیم را بهبود ببخشد؟ اظهار کرد: این شرایط تقریبا برای همه تیم‌ها یکسان هست و حالا شاید تیمی بتواند برنامه ‌بهتری فراهم کند، ‌اما با شرایط موجود در جهان تیم‌ها خیلی تمایلی به کمپ و اردوی مشترک ندارند، شرایط بخاطر کرونا سخت است. با توجه به اینکه بازیکنان ما از لیگ خارج شده‌اند خوشبختانه همه آن‌ها در اوج آمادگی بدنی نیز قرار دارند. در بازی هم رفته رفته بعد از دقایق ۲۵ یا ۲۶ قطر از نظر بدنی خالی‌ کرده بود، اما تیم ما همچنان سر حال بود.

او درباره بازی با عربستان نیز گفت: من اصلا یک سر سوزن‌ هم نگران بازی با عربستان نیستم. دور قبل ما شرایط بازی نداشتیم چرا که بازیکنان از یک تعطیلی بلند مدت و دوری طولانی از بسکتبال وارد مسابقات شدند. استرس کووید۱۹ هم در تیم بود. همه مسائل دست به دست هم داد تا نتیجه مد نظر کسب نشد. باید دور قبل را فراموش‌ کنیم ‌و من فکر می‌کنم با اختلاف برنده بازی بعد می‌شویم.