اسکوچیچ نشان داده مربی شایسته‌ای است
اسکوچیچ نشان داده مربی شایسته‌ای است
یکی از کارشناسان فوتبال ایران می‌گوید دراگون اسکوچیچ نشان داد مربی شایسته‌ای برای تیم ملی فوتبال است.

به گزارش حاشیه ورزشی ،مجید جلالی درباره پیروزی سه بر صفر تیم ملی فوتبال ایران برابر سوریه در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار کرد: از بازی تیم ملی برابر سوریه بسیار راضی هستم. در ماه‌های اخیر وقتی تیم ملی دیدار داشت، بازی‌هایش طوری بود که در یک مقطع دو بازی انجام می‌داد. اگر دقت کنید همیشه بازی‌های دوم ایران بهتر بوده است چون بازیکنان ما بعد از گذشت چند روز در کنار یکدیگر به هماهنگی مطلوب‌تری می‌رسند و می‌توانند کیفیت بهتری از خود ارائه بدهند. در دیدار برابر سوریه بازیکنان ما بسیار خوب بر بازی مسلط بوده‌اند.

وی افزود: سوریه تیمی از پیش باخته بود. آنها حتی کیفیت اولین بازی‌شان که در ورزشگاه آزادی را انجام دادند را به اجرا نگذاشتند. ما یک‌بار هم ندیدیم که بازیکنان سوریه بتوانند در درگیری‌های یک به یک موفق باشند. این در حالی است که آنها در اولین بازی خود برابر ایران بسیار خوب ظاهر شدند. با این حال فکر می‌کنم به خاطر مدل بازی تیم ملی عملا حرفی برای گفتن نداشتند.

او در ادامه تصریح کرد: این نتایج تیم ملی فراتر از آن چیزی بود که ما تصور می‌کردیم چون تیم ملی ما بسیار خوب کار کرده است. این نشان می‌دهد که ما تیم بسیار خوبی داریم که همه به خوبی در بازی وظایفشان را انجام می‌دهند. من فکر می‌کنم الان تیم ملی ایران خوب هدایت و رهبری می‌شود و بازیکنان هم حرفه‌ای شده‌اند و می‌دانند میدان جام جهانی چقدر اهمیت دارد. همین مساله باعث شده تیم ما با انگیزه بسیار بالا برابر رقبا به میدان برود.

جلالی در بخش دیگری از صحبت‌هایشان در پاسخ به سوالی درباره انتقاداتی که به اسکوچیچ وارد می‌شود هم گفت: درست است که گروه ما نسبت به گروه دیگر در این رقابت‌ها راحت‌تر بود اما باید بپذیریم که تیم ما خوب کار کرده است. همین عراق و سوریه رقبای سرسختی برای ما بودند اما چون تیم ما توانسته این تیم‌ها را شکست بدهد ما قدرتی از رقبا نمی‌بینیم. آقای اسکوچیچ از فرصتی که فوتبال ایران به او داد به خوبی استفاده کرد و شایستگی‌هایشان را نشان داد. اسکوچیچ به همه ثابت کرد که مربی خوبی است و عملکرد خوبی داشته است.

وی در ادامه درباره اینکه آیا تیم ملی فوتبال ایران می‌تواند در جام جهانی با اسکوچیچ هم نتایج خوبی بگیرد، گفت: درباره این موضوع باید بیشتر بررسی شود و صحبت کنیم. ما از تیم دور هستیم و فقط بازی‌ها را می‌بینیم. باید از شرایط تمرینی هم آگاهی داشته باشیم. ما از نظر فنی در تیم ملی تا به حال مشکلی نداشته‌ایم. اما همه چیز باید به خوبی بررسی شود. به نظر من فدراسیون فوتبال باید طوری برنامه‌ریزی کند تا تیم ملی قبل از پایان سال یعنی در اسفندماه دو بازی دوستانه خوب با تیم‌های قدرتمند انجام بدهد تا به نوعی مشخص شود تیم ما با این شرایط برابر تیم‌های قدرتمند چگونه ظاهر می‌شود و بعد درباره جام جهانی و روند آماده‌سازی تیم ملی برنامه‌ریزی کند.