اعزام تیم ملی هندبال زنان به مسابقات قهرمانی آسیا
اعزام تیم ملی هندبال زنان به مسابقات قهرمانی آسیا
فدراسیون هندبال از اعزام تیم ملی هندبال زنان به مسابقات قهرمانی آسیا کره جنوبی خبر داد.

به گزارش حاشیه ورزش ، فدراسیون هندبال ایران حضور تیم ملی هندبال زنان در رقابت‌های قهرمانی آسیا کره جنوبی را به صورت کتبی به کنفدراسیون آسیا اعلام کرد. بر این اساس فدراسیون هندبال ایران با ارسال نامه‌ای به صورت رسمی برای شرکت در این رقابت‌ها ثبت نام کرد.

این رقابت‌ها از ۲۴ شهریور تا ۳ مهرماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد و در صورت حضور ۱۲ تیم در این مسابقات، شش تیم برتر این رقابت‌ها جواز حضور در مسابقات قهرمانی زنان جهان ۲۰۲۳ را کسب خواهند کرد. در غیر این‌صورت و حضور کم‌تر از ۱۲ تیم، سهمیه آسیا پنج تیم خواهد بود.

تیم ملی هندبال زنان ایران بعد از مسابقات قهرمانی آسیا سال ۹۷ دیگر تشکیل نشده است و در حال حاضر کادر فنی نیز مشخص نیست. در این شرایط فدراسیون باید با توجه با نزدیک بودن مسابقات هر چه سریع‌تر تکلیف کادر فنی تیم ملی هندبال زنان و اردوهای تیم ملی را مشخص کند.

رییس فدراسیون هندبال در این خصوص گفت: پس از بررسی‌هایی که انجام دادیم، با وجود هزینه‌ها و محدودیت‌ها، تصمیم گرفتیم از این فرصت هم برای رشد و توسعه هندبال بانوان کشورمان استفاده کنیم و با مشخص شدن زمان و مکان این رقابت‌ها و اعلام رسمی زمان ثبت نام از سوی کنفدراسیون هندبال آسیا، آمادگی خود را برای شرکت در رقابت‌های قهرمانی زنان آسیا به صورت رسمی اعلام کردیم چرا که نمی‌خواستیم این شانس را از دختران ارزشمند هندبالیست کشورمان بگیریم.

علیرضا پاکدل افزود: البته با توجه به شرایط تغییر چندین باره زمان برگزاری مسابقات، مطمئن نبودن از برگزاری این رقابت‌ها در تاریخی مشخص و روشن نبودن تعداد تیم‌های صعودکننده به رقابت‌های جهانی نمی‌توانستیم زودتر از این زمان تصمیم‌گیری کنیم چرا که باید تمامی شرایط را در نظر می‌گرفتیم. به امیدخدا در چند روز آینده کادرفنی تیم ملی بانوان هم معرفی و اردوهای این تیم را بلافاصله آغاز خواهیم کرد تا بانوان هندبالیست کشورمان در بهترین شرایط ممکن تمرینات خود را زیر نظر کادرفنی تیم ملی برگزار کنند.