اعزام دختران پاراتکواندو به اردن/ تلاش برای کسب سهمیه پارالمپیک
اعزام دختران پاراتکواندو به اردن/ تلاش برای کسب سهمیه پارالمپیک
دو نماینده پاراتکواندو ایران به منظور حضور در مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک، چهارشنبه هفته جاری راهی اردن می‌شوند.

به گزارش حاشیه ورزش و به نقل روابط عمومی فدراسیون تکواندو، مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک در قاره آسیا با حضور ۶۵ پاراتکواندوکار روز ۲ خردادماه به میزبانی “امان” اردن و در سالن “کمپینسکی” برگزار خواهد شد.

فاطمه دودانگه در وزن ۴۹- کیلوگرم (K۴۴) و رایحه شهاب در وزن ۵۸+ کیلوگرم (K۴۴) دو نماینده کشورمان هستند که برای کسب سهمیه پارالمپیک در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند. هدایت این نفرات برعهده عاطفه کشاورز به عنوان سرمربی و الهه مهربانی به عنوان مربی است.

برهمین اساس ملی پوشان پاراتکواندو کشورمان ساعت ۸:۳۵ صبح روز چهارشنبه – ۲۹ اردیبهشت‌ماه تهران را به مقصد استانبول ترک می‌کنند و سپس راهی “امان” اردن می‌شوند.

تکواندوکارانی که به فینال این دوره از رقابت‌ها راه پیدا کنند می‌توانند جواز حضور در بازی‌های پارالمپیک توکیو را بدست آورند. رقابت‌ها روز یکشنبه – ۳ خردادماه از ساعت ۱۰:۳۰ صبح به وقت تهران تا ساعت ۱۹:۳۰ پیگیری خواهد شد.

رقابت‌های پاراتکواندو برای نخستین بار است که در بازی‌های پارالمپیک توکیو برگزار می‌شود؛ ایران در بخش مردان موفق به کسب دو سهمیه توسط مهدی پوررهنما و اصغر عزیزی از طریق رنکینگ سیستم شده است و در بخش زنان نیز با حضور در این رقابت‌ها برای کسب دو سهمیه تلاش می‌کنند.