اعلام تاریخ شروع لیگ برتر بسکتبال
اعلام تاریخ شروع لیگ برتر بسکتبال
با برگزاری جلسه هماهنگی لیگ برتر آقایان باشگاه‌های کشور، تاریخ شروع این‌ مسابقات مشخص شد.

به گزارش حاشیه ورزش و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، در این جلسه که با حضور رامین طباطبایی رئیس فدراسیون، محمدرضا صالحیان سرپرست دبیری و فرهاد زحتمکش مسئول کمیته مسابقات برگزار شد و موارد زیر مورد بررسی قرار گرفت:

۱.فرم قراردادهای بازیکنان
۲.زمان دریافت فیش بانکی ورودیه مسابقات سال ۱۴۰۰
۳.زمان و نحوه برگزاری مسابقات لیگ برتر آقایان سال ۱۴۰۰
۴.زمان ارائه مدارک و ثبت از طریق سامانه ملی فدراسیون بسکتبال
۵.زمان جلسه قرعه‌کشی مسابقات
۶.پروتکل لباس تیم‌ها (فضای تبلیغاتی جدید روی پیراهن بازیکنان)

براین اساس، تیم‌ها باید تا روز ۲۴ شهریور ماه ۱۴۰۰ جهت حضور در مراسم قرعه‌کشی که روز ۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد، نسبت به پرداخت ورودیه مسابقات اقدام کنند.

همچنین نمایندگان باشگاه‌ها باید نمونه لباس تیم خود را که طبق دستورالعمل‌های فدراسیون طراحی شده است، در مراسم قرعه‌کشی همراه داشته باشند. لیگ برتر آقایان از روز ۲۲ مهرماه رسما آغاز خواهد شد. تیم‌ها باید تا روز ۷ مهر ماه مدارک خود را در سامانه ملی فدراسیون بسکتبال ثبت کنند.

باتوجه به اعلام فیبا آسیا مبنی بر اینکه توپ رسمی مسابقات تا سال ۲۰۲۳ مولتن BG۵۰۰۰ ۷ است، فصل ۱۴۰۰-۱۴۰۱ لیگ برتر آقایان با این نوع توپ برگزار می‌شود.

دو تیم نظم‌آوران سیرجان و فولاد مبارکه سپاهان که در فصل گذشته به ترتیب موفق به کسب عنوان‌های اول و دوم لیگ دسته یک آقایان شده بودند، به لیگ برتر صعود کردند و در این دوره از رقابت‌ها حضور پیدا خواهند کرد.