اقتدار”آلکنو” تیم ملی والیبال را از حاشیه نجات داد!
اقتدار”آلکنو” تیم ملی والیبال را از حاشیه نجات داد!

آلکنو با پاسخگویی در نشست خبری به ابهامات و حاشیه‌های پیرامون تیم ملی والیبال خاتمه داد. به گزارش حاشیه ورزش، تیم ملی والیبال ایران با هدایت ولادیمیر آلکنو روسی در رقابتهای لیگ ملتهای والیبال ۲۰۲۱ نتیجه خوبی نگرفت و در جایگاه دوازدهم ایستاد. پس از این موضوع انتقادات به نحوه بازی تیم آلکنو بالا گرفت. […]

آلکنو با پاسخگویی در نشست خبری به ابهامات و حاشیه‌های پیرامون تیم ملی والیبال خاتمه داد.

به گزارش حاشیه ورزش، تیم ملی والیبال ایران با هدایت ولادیمیر آلکنو روسی در رقابتهای لیگ ملتهای والیبال ۲۰۲۱ نتیجه خوبی نگرفت و در جایگاه دوازدهم ایستاد. پس از این موضوع انتقادات به نحوه بازی تیم آلکنو بالا گرفت. در این بین برخی از حرکات اشتباه از سوی فدراسیون والیبال و بازیکنان باتجربه باعث شد در فاصله کمتر از ۲۰ روز مانده به المپیک تیم ملی والیبال ایران درگیر حاشیه عجیبی شود.

پس از خط خوردن فرهاد قائمی از تیم ملی، این ملی پوش با حمله به فدراسیون و آلکنو تیم ملی والیبال را تحت فشار قرار داد به طوری که رسانه های مختلف والیبالی به این موضوع پرداختند. حتی رسانه های روسی از صحبت های قائمی به عنوان رسوایی بزرگ یاد کردند.

پس از این اتفاقات سرمربی والیبال ایران تصمیم گرفت موضوع را برای همگان شفاف سازی کند. باتوجه به شیوع کرونا این سرمربی اصرار داشت که خبرنگاران به صورت چهره به چهره مقابل او حضور پیدا کنند و سوالات و ابهامات خود را مطرح کرده تا جواب آنها را بیابند. باتوجه به موضوعات پیش آمده، آلکنو مایل نبود که فدراسیون به جای او اظهار نظر کند و از این بابت جرات به خرج داد و مستقیما پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.

شاید هر مربی دیگر باتوجه به نتایج کسب شده و حاشیه های موجود در فاصله کمتر از ۱۴ روز مانده به المپیک حضور در جمع خبرنگاران را ترجیح نمی داد اما آلکنو تصمیم گرفت برای کمتر کردن حاشیه ها این نشست را برگزار کند.

سرمربی روسی والیبال ایران در این نشست صحبت های زیادی را انجام داد. او درباره حاشیه های ایجاد شده و اینکه دخالتی در کار او صورت می‌گیرد یا خیر، گفت: “قبلا هم گفته بودم و الان هم رسما می گویم از روز اول شروع کارم در ایران، تمام تصمیمات را خودم می‌گیرم. من دو همکار دارم که با آنها مشورت می کنم و نه رییس فدراسیون و نه سرپرست یا اشخاص دیگر. من جزو آن دسته از مربیان نیستم که بشود به من فشار وارد کرد اگر قرار است من پاسخگوی نتایج باشم.”

باتوجه به کارنامه آلکنو این موضوع روشن بود که این مربی اصلا توصیه پذیر نیست چه برسد که کسی بخواهد به او خط دهد! آلکنو باتوجه به کارنامه درخشان خود و مدت زمان کمی که قرار است در ایران حضور داشته باشد با هیچ شخصی از جمله رئیس فدراسیون شوخی ندارد و صحبت خود را رُک و بدون پرده می گوید. نترس بودن آلکنو و جدی بودن این سرمربی باعث شده بود که هیچ بازیکنی از قبل از رفتن به توکیو مطمئن نباشد درحالی که این خصوصیات در مربیان گذشته کمتر وجود داشت و یا اصلا دیده نمی شد. این کار آلکنو باعث ایجاد رقابت و در عین حال همدلی بین بازیکنان والیبال شد.

ولادیمیر آلکنو با اقتدارش مقابل فرهاد قائمی و حاشیه ها ایستاد و این باعث شد آرامش بار دیگر به اردوی تیم ملی والیبال باز گردد. شاید اگر آلکنو می خواست بازارگرمی کرده و یا به صحبت های دیگران توجه کند فرهاد قائمی را خط نمی زد. این سرمربی روس در زنیت کازان هم همین اخلاق را داشت و اینطور نیست که تنها در تیم ملی والیبال ایران این اخلاقیات را به نمایش بگذارد.

او در دیگر صحبت های خود گفت:” من راز پنهانی ندارم و هر مربی می تواند در اردو حاضر شود. من مربی نیستم که فدراسیون یا شخص دیگری بتواند بر من فشار بیاورد.”  سرمربی تیم ملی والیبال درباره عدم شناخت کافی از تیم ایران و چرایی دعوت از امیر غفور علی رغم مصدومیت گفت: “به اندازه کافی صحبت کردم شاید بلند نگفتم. تمام تصمیمات را من می گیرم.   امروز می توانم بگویم او هیچ مشکلی برای بازی ندارد و با آمادگی کامل به المپیک می رود. در رابطه با رفتن یا نرفتن او خودم تصمیم می گیرم و احتیاجی به مشورت کسی ندارم. ”

آلکنو با این صحبت ها نشان داد که حاشیه های ایجاد شده برای تیم ملی والیبال بی پایه و بی اساس است.  قطعا آلکنو خلاف واقع نمی گوید چرا که این سرمربی مدت زمان کمی با ایران قرارداد دارد و دوست نداشته کارنامه درخشانش را در اواخر دوران مربیگری خود خراب کند.

آلکنو در پایان گفت: “قطعا انتقادات و راهکارهای کارشناسان و خبرنگاران به والیبال کمک می کند. قطعا اگر انتقاد و حتی تعریف درست و منطقی باشد به پیشرفت تیم ملی کمک خواهد کرد.”

با این تفاصیل در فاصله چند روز مانده به المپیک باید از تیم ملی حمایت کرد و بعد از این رقابت ها می توان موشکافانه تمامی موضوعات را بررسی و نقد کرد.

حریفان ایران در آرامش هرچه تمام تر مشغول آماده سازی خود هستند. همانطور که قرارداد سرمربی تیم ملی والیبال لهستان تمام شده فدراسیون این کشور از خبرگزاری ها و هواداران درخواست کرده که به این موضوع پس از المپیک بپردازند تا آرامش تیم بهم نخورد اما در ایران برخی ها برای تیم ملی والیبال ایران مشکل ساز شدند که جای تعجب دارد.

امید است تیم ملی والیبال ایران در سایه آرامش بتواند با نسل طلایی خود به جمع چهار تیم برتر پایانی راه یابد. قطعا خبرگزاری ها و منتقدان پس از اتمام المپیک صحبت های زیادی خواهند داشت که سر فرصت به آنها پرداخته می شود.