اقدامات لازم برای استخدام پارالمپیکی‌ها در حال انجام است
اقدامات لازم برای استخدام پارالمپیکی‌ها در حال انجام است
وزیر ورزش و جوانان گفت: پس از دستور و تاکید مقام معظم رهبری در خصوص اشتغال ورزشکاران پارالمپیکی، بلافاصله در دولت و با حمایت ویژه رییس جمهور اقدامات لازم درخصوص استخدام پارالمپیکی ها به سرعت در حال اجرایی شدن است.

به گزارش حاشیه ورزش، حمید سجادی در مراسم تجلیل از قهرمانان کشتی مازندران در مسابقات جهانی ضمن تبریک روز ملی و هفته پارالمپیک به جانبازان و معلولین و روز ملی و هفته تربیت بدنی ابراز امیدواری کرد که این مناسبت‌ها بتواند بستری برای ترویج هر چه بهتر فرهنگ ورزش باشد و منجر به دعوت هر چه بیشتر مردم برای مشارکت در برنامه‌های ورزشی شود.

وی به تاثیرات منفی شیوع ویروس کرونا در کشور اشاره کرد و ادامه داد: در ۲ سال اخیر به دلیل کرونا از جمع ورزشی‌ها کم شده است. امیدواریم هر چه زودتر مردم برای انجام فعالیت‌های ورزشی به اماکن ورزشی بازگردند تا نشاط و سلامتی به جامعه برگردد.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه از قهرمانان و دلاورمردان مازندران یاد کرد و گفت: نام این استان بر قلب ما حک شده و ارزش فوق‌العاده‌ای در عرصه‌های مختلف برای میهن عزیزمان خلق کرده است.

سجادی در ادامه یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس به ویژه شهیدان لشگر ۲۵ کربلا و شهدای مدافع حرم و حماسه خان طومان سوریه را گرامی داشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش سختی‌های ورزشکاران برای فتح سکوهای افتخار را مورد اشاره قرار داد و گفت: از صفحه تلویزیون، ما چند مسابقه و یک قهرمانی و روی سکو رفتن را می‌بینیم، تشویق می‌کنیم و خوشحال می‌شویم. این درحالی است که یک ورزشکار برای رسیدن به قهرمانی فشار زیادی از جمله تمرینات سخت بدنسازی، استرس و نگرانی‌های بسیاری را پشت سر می‌گذارد.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه تنها ورزشکار با انگیزه می‌تواند این لحظات بیاد ماندنی را تحمل و درک کند و پشت سر بگذارد تا برای کشور افتخار کسب کند، مجددا از تلاش‌های تمامی مربیان، ورزشکاران، کادر فنی، مسئولان ورزش در استان‌ها و فدراسیون‌های قدردانی کرد و گفت: وقتی نتیجه مطلوب در رویدادهای ورزشی بدست می آید اولین کسی که خوشحال می‌شود خود ورزشکار است چرا که می‌داند با این نتیجه دل مردم کشورش را شاد کرده و باعث فخر هم‌میهنانش شده است.

سجادی با بیان اینکه توفیقات ورزشی نمادی از پیشرفت جمهوری اسلامی ایران است، ادامه داد: از طرف ملت بزرگ ایران از همه تشکر و قدردانی می‌کنم چرا که باکسب این مدال‌ها بعد از بازی‌های المپیک، در میان همه مشکلات، روحیه نشاط و شادابی به مردم هدیه شد.

وی از این مسابقات به عنوان مقدمه‌ای برای حضور موفق در المپیک بعدی یاد کرد و خطاب به ورزشکاران قهرمان گفت: کمتر از ۲ سال و هشت ماه تا المپیک آینده باقی مانده است. شما اکنون در تراز جهانی هستید و آنچه نیاز است تا این موفقیت‌ها تداوم یابد را باید برآورده کنیم تا این روحیه برای تداوم قهرمانی حفظ شود.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش مطالبی را در خصوص مستندسازی و اسطوره‌سازی ارائه کرد و افزود: این اقدامات می‌تواند بستر فرهنگ‌سازی در خصوص توسعه ورزش در ابعاد مختلف را مهیا کند. در ورزش میهن ما کشتی ورزشی اسطوره‌ساز است. ضمن اینکه با مستندسازی و تاریخ‌نگاری باید اقدام امروز شما در تاریخ ثبت شود.

سجادی در ادامه با تاکید بر اینکه مسئولان ورزش در کنار ورزشکاران و قهرمانان حضور دارند، اظهار کرد: در مسیر هر موفقیت بزرگ، دشواری‌های بسیاری وجود دارد و ما قول می‌دهیم کنار قهرمانان و پهلوانان باشیم تا از دشواری‌ها راحت‌تر عبور کنیم.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت امنیت شغلی و مسکن ورزشکاران تصریح کرد: من در سن ۳۲، ۳۳ سالگی که در تیم ملی دو و میدانی بودم مجبور شدم از دنیای قهرمانی خداحافظی کنم. مهم‌ترین و سنگین‌ترین عامل پایان قهرمانی من این بود که مجبور بودم سه نوبت در روز کار کنم و دو جلسه تمرین داشته باشم‌. به مرور جسمم پاسخگو نبود و مجبور به خداحافظی شدم.‌

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه دولت حامی ورزشکاران است، خاطرنشان کرد: پس از دستور و تاکید مقام معظم رهبری در خصوص اشتغال ورزشکاران پارالمپیکی، بلافاصله در دولت و با حمایت ویژه رئیس جمهوری اقدامات لازم در خصوص استخدام پارالمپیکی‌ها به سرعت در حال اجرایی‌شدن است.

سجادی در پایان با بیان اینکه ۱۱ ماه دیگر بازی‌های آسیایی را در پیش داریم، گفت: امیدواریم راه را در کنار هم هموار کنیم و با همکاری یکدیگر در رویدادهای پیش رو موفق باشیم.