امتیاز ویژه ایران در دیدار با عراق به علت میزبانی در قطر
امتیاز ویژه ایران در دیدار با عراق به علت میزبانی در قطر
میزبانی عراق از ایران در ورزشگاه خلیفه دوحه، بیش از این تیم به سود شاگردان اسکوچیچ شده است که بدون زحمت خاصی خود را به این کشور رسانده‌اند.

به گزارش حاشیه ورزش، تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار خود در انتخابی جام جهانی به مصاف تیم ملی عراق می‌رود. این دیدار به علت ممنوعیت عراقی‌ها از میزبانی در خانه به علت مسائل امنیتی و بهداشتی، به کشور قطر و ورزشگاه خلیفه ( از ورزشگاه‌های میزبان جام جهانی) منتقل شده است.

دو تیم روز سه شنبه، شانزدهم شهریور در دومین دیدار خود در این مسابقات، برای سومین سه امتیاز تقابل خواهند کرد. تا قبل از این دیدار ایران با کسب سه امتیاز دیدار با سوریه در تهران، به صدر جدول گروه A راه یافت ولی عراق هم با وجود کسب یک امتیاز، موفق به متوقف کردن کره‌جنوبی در خانه این تیم کرد که برای بهترین تیم‌های آسیا هم بسیار خوب و موفقیت آمیز است.

با این حال، برای این بازی، تیم ملی علاوه بر برتری روحی از حیث امتیازی، شرایط جسمانی بهتری هم دارد چرا که برخلاف عراق که باید صفری حدودا ۱۰ ساعته را برای بازگشت به قطر انجام دهد و در روزهای پیش رو با اختلاف ساعت میان کره جنوبی و سوریه که چیزی در حدود ۶ ساعت جبران کنند.

این در حالی است که شاگردان اسکوچیچ برای برگزاری این دیدار، بعد از استراحت بعد از بازی با سوریه، ظهر دیروز در پروازی دو ساعته از تهران راهی دوحه شدند و به علت نزدیکی دو کشور، هیچ مشکلی از بابت طولانی شدن سفر و تغییر ساعت نداشتند و به راحتی راهی هتل‌های خود شدند.

این برتری ایران از حیث شرایط زمانی و مسافرتی نسبت به عراق با توجه به اینکه تیم میزبان قادر به برگزاری بازی خود در خانه نیست، یک امتیاز مثبت برای تیم ملی است چرا که عراق مجبور است برای زنده نگه داشتن امیدهای خود، در این دیدار که روی کاغذ خانگی است، دست از بازی تدافعی خود بردارد و همین موضوع به تیم ملی فرصت نفوذ و خلق موقعیت بیشتر برای ضربه زدن به عراق را می دهد.

البته تیم ملی در مرحله دوم انتخابی جام جهانی، برابر عراقی که خیالش از صعود راحت شده بود و در لاک دفاعی قرار داشت به پیروزی رسید و نشان داد خط حمله یوزها با توجه به حضور بازیکنان باکیفیت و لژیونر توانمندی گشودن دروازه هر تیمی را دارد ولی این برتری به علت بهم خوردن آرایش همیشگی تیم ملی و غیبت سردار آزمون مقابل سوریه، دیده نشد.