انتصاب غیرقانونی افشاریان از سوی عزیزی خادم!/ دلیل سکوت چیست؟
انتصاب غیرقانونی افشاریان از سوی عزیزی خادم!/ دلیل سکوت چیست؟

خداداد افشاریان در حالی به عنوان رییس کمیته داوران انتصاب شد که این انتخاب عملی غیر قانونی است زیرا افشاریان نمی تواند همزمان علاوه بر ریاست این کمیته، سمت اجرایی دیگری داشته باشد. به گزارش حاشیه ورزش، ۳ روز از صادر شدن حکم خداداد افشاریان به عنوان رییس کمیته داوران می گذرد؛ اتفاقی که طبق […]

خداداد افشاریان در حالی به عنوان رییس کمیته داوران انتصاب شد که این انتخاب عملی غیر قانونی است زیرا افشاریان نمی تواند همزمان علاوه بر ریاست این کمیته، سمت اجرایی دیگری داشته باشد.

به گزارش حاشیه ورزش، ۳ روز از صادر شدن حکم خداداد افشاریان به عنوان رییس کمیته داوران می گذرد؛ اتفاقی که طبق آیین نامه فیفا، قانونی نیست و شهاب الدین عزیزی خادم با این انتصاب، عملی غیرقانونی را در ماه های اول ریاستش به عنوان رییس فدراسیون فوتبال انجام داده است.

طبق آیین نامه فیفا “کمیته داوران باید فقط از داوران پیشین (ترجیحا در بالاترین سطح مسابقات مربوطه داخلی قضاوت کرده باشد) با یک رییس، نایب رییس و تعداد کافی از سایر اعضا تشکیل شده باشد. آن ها نباید وابستگی به باشگاه ها، لیگ ها یا سایر سازمان های فوتبالی یا سازمان داوری داشته باشند. داوران فعال واجد شرایط برای عضو شدن در این کمیته نیستند.” با وجود متن صریح این بند از اساسانامه فیفا، مدیران فدراسیون فوتبال و هیات رییسه جدید این فدراسیون، توجه خاص ویژه ای به این مطلب نداشتند و انتصابی غیر قانونی انجام داده‌اند.

رییس هیات فوتبال استان کهگیلویه و بویر احمد که حالا به عنوان رییس کمیته داوران هم انتخاب شده، نمی تواند به صورت همزمان دو سمت اجرایی در ساختار فدراسیون فوتبال داشته باشد و طبق قانون باید از یکی از سمت های خود استعفا دهد؛ استعفایی که به نظر نمی رسد افشاریان راضی به آن باشد و با وجود تذکرات و یادآوری های مختلف از رسانه ها، او حاضر به استعفا نشد و تنها برای ظاهرسازی، اردشیری را به عنوان سرپپرست نایب رییسی هیات فوتبال استان برگزید. افشاریان حتی حاضر به پاسخگویی به این سوال خبرنگار حاشیه ورزش در خصوص این انتصاب غیر قانونی نشد و سوال ایسنا را بی پاسخ گذاشت.

باید دید افشاریان بالاخره چه تصمیمی در این راستا می گیرد زیرا با اتفاقات اخیر لیگ برتر، فشار روی داوری و کمیته داوران بیشتر شده و به نظر نمی رسد حسن کامرانی فر بتواند به تنهایی پاسخگوی مسائلی باشد که مربوط به این کمیته است. ریاست کمیته داوران باید هر چه زودتر به این اتفاقات و همچنین حواشی انتصابش در این سمت واکنشی نشان دهد و تکلیف را مشخص کند.