انتظار طولانی گواردیولا برای قهرمانی سوم در اروپا
انتظار طولانی گواردیولا برای قهرمانی سوم در اروپا

با شکست در فینال لیگ قهرمانان اروپا انتظار پپ گواردیولا برای قهرمانی سوم در لیگ قهرمانان اروپا طولانی تر شد. به گزارش حاشیه ورزش به نقل از دیلی تلگراف، پپ گواردیولا سرمربی منچسترسیتی با وجود اینکه بیش از یک میلیارد دلار صرف خرید بازیکن در این تیم کرده، هنوز نتوانسته با سیتی قهرمانی در لیگ […]

با شکست در فینال لیگ قهرمانان اروپا انتظار پپ گواردیولا برای قهرمانی سوم در لیگ قهرمانان اروپا طولانی تر شد.

به گزارش حاشیه ورزش به نقل از دیلی تلگراف، پپ گواردیولا سرمربی منچسترسیتی با وجود اینکه بیش از یک میلیارد دلار صرف خرید بازیکن در این تیم کرده، هنوز نتوانسته با سیتی قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را به دست بیاورد.

این مربی اسپانیایی که در بارسلونا دو بار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد، سالها در حسرت رسیدن به قهرمانی سوم خود بوده است.

گواردیولا در آخرین فصل حضور در بارسلونا در نیمه نهایی لیگ قهرمانان برابر چلسی باخت و همین نتیجه باعث شد تا او از بارسلونا جدا شود و راهی بایرن مونیخ شود.

گواردیولا در بایرن مونیخ ۳ بار توسط ۳ تیم اسپانیایی حذف شد و نتوانست بایرن را به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا برساند.

رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیکومادرید تیم های بودند که در سه فصل پیاپی توانستند بایرن مونیخ را حذف کنند تا مربی اسپانیایی راهی منچسترسیتی شود.

این مربی در منچسترسیتی تمام ابزار برای موفقیت را داشت و کسب ۳ قهرمانی در لیگ برتر انگلیس در ۵ سال نشان داده است که او فرمول قهرمانی در لیگ را می داند.

با این حال منچسترسیتی در لیگ قهرمانان اروپا تاکنون نتوانسته است با پپ گواردیولا به قهرمانی برسد.

در فصل اول حضور در منچسترسیتی، این تیم موناکو و کیلیان ام باپه ستاره آن روزهای تیم فرانسوی بود که سیتی را حذف کردند.

در ادامه لیورپول و تاتنهام نیز منچسترسیتی را حذف کردند و فصل قبل نیز المپیک لیون فرانسه موفق به کنار زدن تیم انگلیسی از لیگ قهرمانان اروپا شد.

با این کارنامه و شکست برابر چلسی، همچنان یک چیز پپ گواردیولا را آزار می دهد و آن هم تقریبا یک دهه طلسم قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا برای او است.