انتقام سخت چلسی از یووه با طعم صعود
انتقام سخت چلسی از یووه با طعم صعود
آتالانتا با توقف مقابل یانگ بویز، صعود منچستر یونایتد به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا را قطعی کرد.

به گزارش حاشیه ورزش ، در ادامه هفته پنجم لیگ قهرمانان اروپا بامداد امروز(چهارشنبه) ۶ دیدار دیگر برگزار شد که در یکی از مهم‌ترین این دیدارها چلسی در استمفورد بریج با چهار گل یوونتوس را در هم کوبید.

در این دیدار در چارچوب گروه H، ابتدا چالوباه، مدافع جوان چلسی، شاگردان توخل را در نیمه نخست پیش انداخت و این نیمه با همین یک گل به پایان رسید. آتش بازی بازیکنان چلسی اما در نیمه دوم بود که به یوونتوس رحم نکرد و سه گل زیبا وارد دروازه شزنی کردند تا ضمن پیروزی در این دیدار، انتقام باخت دور رفت را از این تیم بگیرند.

در دیگر دیدار این گروه مالمو و زنیت در غیاب سردار آزمون به تساوی یک، یک رسیدند. با این نتایج چلسی با ۱۲ امتیاز و با تفاضل گل بهتر صدرنشین گروه H شد تا صعودش به دور حذفی را همانند یوونتوس قطعی کند. زنیت با چهار و مالمو با یک امتیاز در رده‌های سوم و چهارم این گروه قرار گرفتند.

در گروه E بنفیکا و بارسلونا در حالی که دو تیم موقعیت‌های خوب گل‌زنی داشتند با تساوی بدون گل به پایان رسید. این تساوی تکلیف دومین صعود کننده گروه را گره زد و شاگردان ژاوی کار سختی برای صعود دارند چرا که در آخرین دیدار مرحله گروهی باید به مصاف بایرن بی‌رحم بروند.

در این گروه بایرن مونیخ با ۱۵ صدرنشین است و به مرحله حذفی صعود کرده است. بارسلونا با هفت، بنفیکا با پنج و دینامو کیف با یک امتیاز در رده‌های بعدی این گروه قرار گرفتند.

در گروه جذاب F، آتالانتا و یانگ بویز سوئیس در دیداری جذاب به تساوی ۳، ۳ رضایت دادند. در این دیدار ابتدا آتالانتا دو بار پیش افتاد اما یانگ بویز به بازی برگشت و با زدن گل سوم در آستانه پیروزی مقابل آتالانتا بود اما موریل در دقایق پایانی بازی را به تساوی کشاند.

با این نتیجه آتالانتا با ۶ و یانگ بویز با چهار امتیاز در رده‌های سوم و چهارم جدول رده‌بندی این گروه قرار گرفتند. ضمن این که منچستر یونایتد که با پیروزی مقابل ویارئال ۱۰ امتیازی شده بود، با توقف آتالانتا صعودش به مرحله حذفی قطعی شد.

در گروه G، لیل با یک گل مقابل سالزبورگ و سویا با دو گل مقابل ولفسبورگ به برتری رسیدند. با این نتایج، لیل با هشت، سالزبورگ با هفت، سویا با ۶ و ولفسبورگ با پنج امتیاز در رده اول تا چهارم قرار گرفتند تا تکلیف این گروه در هفته آخر مشخص شود.