اگر دلالیسم به تیم ملی نفوذ کرده باشد باید فاتحه فوتبال را خواند
اگر دلالیسم به تیم ملی نفوذ کرده باشد باید فاتحه فوتبال را خواند
کارشناس فوتبال در خصوص لیست تیم ملی گفت: اگر مثل بعضی از باشگاه‌ها سیستم دلالیسم به تیم ملی هم نفوذ کرده باشد، این فاجعه است و باید فاتحه این فوتبال را خواند.

داریوش یزدی پیشکسوت تیم استقلال در گفتگو با حاشیه ورزش در خصوص دیدار این تیم مقابل صنعت نفت گفت: امروز می‌خواهم کمتر بحث فنی داشته باشم و نگویم استقلال برتر بود، حقش پیروزی بود، این مشکل را داشت، آن نقطه ضعف را داشت و… امروز می‌خواهم از مشکلات عدیده‌ای که از بیرون بر استقلال احاطه پیدا کرده صحبت کنم. مشکلاتی که یکی از عمده ترین آنها اشتباهات مکرر داوران به ضرر این تیم است.

داوری ها برای استقلال فاجعه است
وی افزود: واقعاً بحث داوری‌ها برای ما نگران کننده شده است. مرتب می‌گویند داوری هم جزیی از بازی است، اما چرا فقط برای استقلال؟ در همین سه چهار هفته چند پنالتی واضح را برای تیم ما نگرفتند؟ فقط در همین بازی مقابل صنعت نفت داور ۳ اشتباه بزرگ به ضرر این تیم داشت؟ این اشتباهات تا کجا ادامه دارد؟ اگر گل با ارزش آرمان رمضانی نبود که ما ۲ امتیاز حساس را به خاطر داور از دست داده بودیم.

پیشکسوت آبی پوشان در ادامه با اشاره به نیمکت این تیم گفت: وزن تجربه در نیمکت استقلال قدری پایین است و برای همین در پاره‌ای مواقع می‌بینیم بازی گره می‌خورد. این روزها بیشتر امیدها به مهدی قایدی باز می‌گردد و همه پلان‌های تیم در این بازیکن نابغه خلاصه می‌شود. این یکی از مهم‌ترین مشکلات فنی تیم است.

حق استقلال در تیم ملی بیشتر از یک بازیکن بود
یزدی با اشاره به تیم ملی فوتبال گفت: از نظر من حداقل دو سه استقلالی دیگر استحقاق دعوت شدن به اردو را داشتند. رشید مظاهری، مسعود ریگی و مخصوصاً فرشید اسماعیلی نفراتی بودند که مستحق دعوت به اردوی تیم ملی بودند.

کارشناس فوتبال تاکید کرد: در اینکه خیلی از باشگاه‌های ما تحت تفکر و سلطه دلال‌ها بسته می‌شوند شکی نیست، اما متاسفانه زمزمه‌هایی مبنی بر نفوذ سیستم دلالیسم به تیم ملی هم شنیده می‌شود که اگر چنین چیزی صحت داشته باشد، فاجعه است و باید فاتحه این فوتبال را خواند.

اگر دلالیسم به تیم ملی نفوذ کرده باشد باید فاتحه فوتبال را خواند

وزارت ورزش چطور از گذشته منتخب خودش خبر نداشت؟
مدافع سابق آبی پوشان با اشاره به بازداشت اسماعیل خلیل زاده رییس هیات مدیره استقلال گفت: مردم عادی از خیلی وقت پیش می‌دانستند آقای خلیل زاده مشکلاتی دارد و با خطر بازداشت مواجه است، با این وصف چطور وزارت ورزش این موضوع را نمی‌دانست؟ اگر نمی‌دانست که عذر بدتر از گناه است و چطور باید یک وزارتخانه فردی را در راس مدیریت باشگاه بزرگ استقلال بگذارد که فاقد صلاحیت بود.

استقلال را به خلیل زاده هبه کردند
یزدی خاطرنشان ساخت: زمانی که اتفاقات کارخانه ابریشم گیلان روی می‌دهد و این کارخانه به آقای خلیل زاده واگذار می‌شود، آقای سلطانی فر استاندار گیلان بوده و ادامه این ارتباط بود که باعث شد ایشان رییس هیات مدیره استقلال شوند. آن هم یک رییس هیات مدیره با اختیارات بسیار زیاد، تا جایی که می‌توانم بگویم باشگاه را به آقای خلیل زاده هبه کردند.

وی بیان داشت: اگر سالهاست حال استقلال خوب نیست و اتفاقات بد برای این تیم تکرار می‌شود، حاصل همین انتخابات شائبه برانگیز در مدیریت این باشگاه است. البته در این سال‌ها خیلی از باشگاه‌ها مشکلاتی داشتند اما انصافاً مشکلات استقلال بیشتر از همه باشگاه‌ها بوده است.

پیشکسوت استقلال گفت: وقتی انتخابی آگاهانه غلط است، دیگر نمی‌توان نام آن را اشتباه گذاشت و آن خیانت است. بزرگ‌ترین خیانت هم خیانت به یک جمعیت ده‌ها میلیونی است. من امیدوارم انتخابات غلطی که برای استقلال صورت گرفته، آگاهانه و عامدانه نبوده باشد.