ایران نمی‌تواند با تیم‌های اروپایی دیدار کند!
ایران نمی‌تواند با تیم‌های اروپایی دیدار کند!
تیم‌های اروپایی نمی‌توانند در پنجره بازی‌های ملی در شهریور و مهر سال جاری با تیم ملی ایران دیداری داشته باشند.

به گزارش حاشیه ورزش ، تیم ملی فوتبال ایران در حال انجام تدارکات لازم برای برگزاری دو دیدار دوستانه در پنجره بازی‌های ملی در شهریور و مهر سال جاری است تا از آخرین فرصت خود برای آماده سازی به منظور حضور در جام جهانی بهره لازم را ببرد.

فدراسیون فوتبال در نظر دارد اردوی این تیم را در قاره اروپا برگزار کند که از آب و هوای بهترین نسبت به سایر نقاط جهان برخوردار است و همینطور پل ارتباطی با شرق و غرب دنیا محسوب می‌شود و تیم‌ها با راحتی بیشتری دیدارهای خود را برای بازی در این قاره هماهنگ می کنند.

اتریش یکی از سه کشوری است که فدراسیون فوتبال به عنوان مقصد نهایی خود برای برگزاری اردو در این پنجره در نظر گرفته و همین مسئله منجر به انتشار شائبه برگزاری بازی دوستانه با این تیم شد که مسئولان فدراسیون فوتبال انجام این بازی را تکذیب کردند.

همچنین اخباری درباره برگزاری با دوستانه با روسیه وجود داشت که به علت محرومیت این تیم از سوی فیفا و یوفا، هیچ کشوری در شرایط فعلی علاقه‌ای به انجام بازی با روس‌ها ندارد. در نتیجه فدراسیون فوتبال هم احتمال انجام این بازی را رد کرد.

اروگوئه یکی از تیم‌هایی است که فدراسیون فوتبال مذاکرات خوبی را با این کشور انجام داده و گفته می‌شود تیم ملی روز یکم مهر با این تیم در وین دیدار خواهد کرد. البته هنوز قرارداد و تفاهم نامه نهایی میان طرفین به امضا نرسیده است.

احتمال بازی با اروپایی‌ها صفر است!

به طور کلی تیم ملی ایران در این پنجره بازی‌های ملی نمی‌تواند با تیم‌های اروپایی بازی کند چرا که اکثریت کشورهای این قاره درگیر بازی‌های لیگ ملت‌ها هستند و تیم‌های باقی مانده هم شرایط لازم برای برگزاری دیدار دوستانه با ایران را ندارند.

نگاهی به تقویم لیگ ملت‌های اروپا نشان می‌دهد هفته پنجم و ششم دور گروهی این مسابقات از ۳۱ شهریور تا پنجم مهر دنبال می‌شود در هر هفته از میان ۵۵ تیم حاضر در مسابقات، ۵۲ تیم درگیر بازی‌ها خواهند بود.

روسیه یکی از کشورهایی است که بازی هایش به علت تعلیق شدن از سوی یوفا، برگزار نمی‌شود. آن‌ها در هفته نخست با ایسلند بازی دارند که این بازی انجام نمی‌شود و شاید بتوان گفت ایسلند یکی از گزینه‌های مناسب برای فدراسیون فوتبال است اما مشخص نیست این فدراسیون با ایسلند مذاکره کرده است یا نه. روس‌ها در هفته ششم هم با اسرائیل بازی داشتند که این بازی هم برگزار نمی‌شود و ایران هم هیچ تمایلی برای بازی با رژیم صهیونیستی ندارد.

دیگر تیم‌هایی که در این دو هفته بازی ندارند، مالت و سن مارینو هستند که در دسته آخر لیگ ملت‌ها و در یک گروه سه تیمی با استونی هستند. در هفته پنجم این بازی‌ها سن مارینو و در هفته ششم مالت به استراحت می‌پردازد که هر دو تیم از ضعیف‌ترین تیم‌های جهان هستند.

به جز ایسلند که در صورت برگزاری مسابقه می‌تواند رقیب ایده آلی باشد، هیچ اروپایی دیگری در دسترس نیست. البته به نظر نمی‌رسد دیدار ایران و ایسلند هم قطعی شود چرا که ایسلند در روز دوم مهر استراحت دارد که ایران در همین تاریخ در حالی رایزنی با اروگوئه است.

پیش از این گفته شده بود که صربستان علاقه مند به برگزاری دیدار دوستانه با ایران است که این تیم هم به علت انجام بازی در پنجره شهریور و مهر، نمی‌توانست رقیب ایران شود.

احتمال بازی با رقبای آمریکایی و آفریقایی

دیدار با یک تیم از منطقه کونکاکاف در این پنجره از بازی‌های ملی محتمل‌تر است چرا که تیم‌های این منطقه دیداری در لیگ ملت‌ها نخواهند داشت. همچنین هماهنگی با تیم دیگری از آمریکای جنوبی و آفریقا از دیگر گزینه‌های مدنظر فدراسیون فوتبال است.

باید دید مسئولان فدراسیون فوتبال چه گزینه‌هایی را برای اردوی تیم ملی در نظر دارند. اردوی ایران از بیستم شهریور شروع می‌شود اما لژیونرها از ۲۸ شهریور اجازه حضور در تمرینات را دارند و قبل از آن فقط بازیکنان شاغل در لیگ برتر می‌توانند به تیم ملی کمک کنند.