باخت میلیمتری شاگردان فخری برابر ایتالیا
باخت میلیمتری شاگردان فخری برابر ایتالیا
تیم شمشیربازی اسلحه سابر ایران با اختلاف ناچیزی برابر تیم مدعی ایتالیا نتیجه را واگذار کرد و از صعود به جمع چهار تیم برتر باز ماند.

به گزارش حاشیه ورزش، تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران در نخستین دیدار خود در بازی‌های المپیک توکیو به مصاف تیم ملی ایتالیا رفت. مجتبی عابدینی، علی پاکدامن و محمد رهبری نفرات منتخب پیمان فخری در این دیدار بودند . لوکا کوراتلی، لوییجی سامله و انریکه نیز برای تیم ملی ایتالیا به میدان رفتند.

تیم ایتالیا در جایگاه سوم برترین تیم های سابر جهان قرار دارد و ایران در جایگاه ششم این جدول ایستاده است. تیم ایتالیا به صورت مستقیم جواز حضور در المپیک توکیو را کسب کرد و ایران نیز به عنوان برترین تیم قاره کهن جواز حضور در این دوره از بازی‌ها را به دست آورد.

تیم ایران در این بازی عملکرد فوق العاده‌ای را از خود به جای گذاشت اما در نهایت با امتیاز ۴۴ بر ۴۵ نتیجه را به ایتالیا مدعی واگذار کرد. عملکرد درخشان پاکدامن در این دیدار یکی از نقاط قوت تیم بود. در راند آخر بازی و در حالی که تیم ۳۳ بر ۴۰ از ایتالیا عقب بود وی باز را در امتیاز ۴۴ به تساوی کشاند اما در نهایت در نهایت ایران مغلوب شد.

بازی چشمگیری محمد رهبری و علی پاکدامن در برابر لوییجی سامله دارنده مدال نقره اسلحه سابر المپیک توکیو از مهمترین اتفاقات این بازی بود.

مصدومیت سامله از ایتالیا و توقف بازی یکی از اتفاقات این دیدار بود. این مصدومیت به خاطر برخورد شمشیر محمد رهبری به سابریست ایتالیایی بود.

در مرحله یک‌چهارم نهایی این رقابت‌ها، کره‌جنوبی با نتیجه 45 بر 39 مصر نماینده آفریقا را شکست داد و لهستان با نتیجه 45 بر 36 بر آمریکا غلبه کرد و  روسیه با نتیجه 28 بر 45 برابر آلمان شکست را پذیرا شد. به این ترتیب در مرحله نیمه نهایی لهستان با ایتالیا و کره‌جنوبی باید برابر تیم آلمان قرار گیرد.

سیدرضا صالح‌امیری رییس کمیته ملی المپیک و بهداد سلیمی دارنده مدال طلا المپیک ۲۰۱۲ لندن در رشته وزنه‌برداری برای تماشا و تشویق ملی پوشان کشورمان در سالن محل برگزاری حضور یافتند.

این بازی نخستین مصاف المپیکی تاریخ سابر ایران بود. نفرات تیم سابر ایران در بخش انفرادی موفقیت چشمگیری کسب نکردند و بهترین  عملکرد مربوط به علی پاکدامن بود که توانست تا مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کند. مجتبی عابدینی و محمد رهبری در مرحله یک‌هشتم نهایی حذف شدند.

  • منبع خبر : ایرنا