بادبانی چه زمانی از فدراسیون قایقرانی جدا می شود؟
بادبانی چه زمانی از فدراسیون قایقرانی جدا می شود؟
رییس فدراسیون قایقرانی اعلام کرد که جدایی بادبانی از این فدراسیون قطعی است اما اینکه چه زمانی این اتفاق بیفتد بستگی به نظر وزارت ورزش دارد.

علیرضا سهرابیان در گفت‌وگو با حاشیه ورزش درباره جدا شدن رشته بادبانی از فدراسیون قایقرانی بیان کرد: جدا شدن بادبانی از فدراسیون قایقرانی قطعی است و تبدیل به یک فدراسیون مجزا می‌شود. فرایند انتخابات فدراسیون آغاز شده است و در کنار آن جداسازی هم انجام می‌شود.

او در پاسخ به این پرسش که جداسازی قبل از انتخابات فدراسیون است یا بعد از آن؟ گفت: بستگی به دیدگاه وزارت ورزش دارد که جدا سازی قبل از انتخابات باشد یا بعد از آن.

سهرابیان در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه اصولا رشته‌ای باید تبدیل به فدراسیون شود که درآمدزا باشد و آیا بادبانی درآمدزا است که اکنون می‌خواهد به یک فدراسیون مجزا تبدیل شود؟ تصریح کرد: بادبانی یک رشته المپیکی است و فدراسیون جهانی با ابهتی دارد و اکثر افرادی که در بادبانی شرکت می‌کنند در سطح بالای کشور خود هستند به خصوص کشورهای عربی که شاهزاده‌ها در بادبانی شرکت می کنند. بادبانی رشته های متفاوتی دارد و با برگزاری لیگ و مسابقات متفاوت می‌توان درآمد زایی کرد.

او ادامه داد: بادبانی در فدراسیون قایقرانی با تعداد کم بود و در کنار دو رشته (رویینگ و آبهای آرام) با جامعه آماری زیاد قرار گرفته بود. از آنجا که این دو رشته در مسابقات مختلف مدال می گرفتند، بادبانی بین این دو رشته گم شده بود. ما نیز این موضوع را اعلام کردیم که بادبانی به صورت انفرادی می‌تواند به جایی برسد که رویینگ و آب های آرام رسیده است.