بازتاب منفی مانتوی آبی و کت و شلوار پلوخوری!(عکس)
بازتاب منفی مانتوی آبی و کت و شلوار پلوخوری!(عکس)
با رونمایی رسمی از لباس ورزشکاران مرد و زن المپیکی ایران، برخی انتقادات نسبت به این لباس ها مطرح شده است.

به گزارش حاشیه ورزش، به نظر می رسد کمیته ملی المپیک در بحث رونمایی از لباس رسمی کاروان ایران در المپیک توکیو اقدامی هوشمندانه انجام داد و با رونمایی از آن در فرودگاه و هنگام خروج ورزشکاران از کشور، فرصتی را برای دریافت انتقادات و پیشنهادات و شاید اصلاح این لباس ها باقی نگذاشت.

یادمان نمی رود که قبل از المپیک 2016 ریو، کمیته ملی المپیک در دوره مدیریت قبلی خود اقدام به رونمایی از لباس المپیکی ها کرد و بازتاب این اقدام آنقدر منفی بود که در فرصت باقی مانده تا المپیک، مسئولان مجبور به تغییر طرح لباس های کاروان شدند.

از آن تجربه تلخ، در این دوره کمیته ملی المپیک درس گرفت و با وجود تعویق یک ساله المپیک، دائما موضوع رونمایی از لباس های رسمی و ورزشی کاروان را به تعویق انداخت تا اینکه در نهایت اعلام شد این لباس ها در همان فرودگاه و هنگام اعزام اولین گروه از کاروان ورزش ایران رونمایی می شود.

با اینکه در روزهای اخیر انتشار تصاویری از سوی ورزشکاران در اینستاگرام به ویژه در بخش مردان، باعث رونمایی غیررسمی از طرح های لباس کاروان ایران شده بود، اما شب گذشته ورزشکارانی که در مراسم بدرقه خود در فرودگاه امام حاضر شدند، همگی این لباس رسمی را برتن کردند تا به صورت رسمی این رونمایی صورت بگیرد.

 

 

 

 

 

 

 

کت و شلوار سرمه ای و پیراهن سفید برای ورزشکاران مرد و مانتو و شال آبی با طرح پرچم ایران و شلوار سفید برای ورزشکاران زن طرح لباس هایی بود که کمیته ملی المپیک بعد از مدت ها رایزنی با بخش مد و لباس وزارت ارشاد و استفاده از طراحان مختلف به آن رسیده بود.

درباره لباس رسمی ورزشکاران مرد بحث زیادی وجود نداشت، اما درباره لباس رسمی ورزشکاران زن ایران، از شب گذشته در فضای مجازی انتقاداتی مطرح شده است. برخی اعتقاد دارند بعد از مراحل مختلفی که در دو سال اخیر کمیته ملی المپیک طی کرد و وعده طراحی یک لباس ویژه را داد، طرح و رنگ لباس زنان ورزشکار چندان جالب نیست.

از کلید واژه هایی مثل کج سلیقگی و انتخاب بد استفاده شده؛ در حالی که کمیته ملی المپیک ادعا کرده این طرح از بین 100 طرح پیشنهادی انتخاب شده است.

لباس ورزشی کاروان ایران نیز تقریبا به صورت یک شکل برای ورزشکاران زن و مرد و یکدست سفید طراحی شده بود و انتقاد خاصی را هم در پی نداشت.

تعدادی از توییتهای بسیاری که  درباره طراحی لباس کاروان ایران ،اعزامی به المپیک نگاشته شده و از این حسن سلیقه ویژه انتقاد شده است!