بازسازی سکوی تماشاگران استادیوم آزادی
بازسازی سکوی تماشاگران استادیوم آزادی
مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی گفت: در راستای مقاوم‌سازی، ایمن‌سازی و سبک سازی مجموعه ورزشی آزادی، قرار است ۱۵ زون از سکوهای تماشاگران استادیوم آزادی به مرحله مناقصه گذاشته شود که بزودی اجرایی می‌شود.

علیرضا عاصم یوسفی در گفت‌وگو با حاشیه ورزش ، درباره انتقادات صورت گرفته در خصوص افزایش تعداد سوراخ‌های ایجاد شده در سقف ورزشگاه ۱۲ هزار نفری و احتمال ریزش آن در فصل بارندگی و این که چه برنامه‌ای برای تعمیر اساسی سقف مجموعه دارید، اظهار کرد: ورزشگاه آزادی به دلیل بالا بودن قدمت آن طبیعی است که در برخی قسمت‌های آن باید بازسازی و نوسازی صورت بگیرد، آنچه که در اولویت ما قرار دارد این است که مسائل با دقت توسط کارشناسان و مهندسین متخصص ارزیابی و بررسی شود و بهترین و سریع‌ترین مسیر برای بازسازی و نوسازی آنها انجام شود.

وی افزود: سقف سالن ۱۲ هزار نفری آزادی نیز بررسی و مطالعات فنی در آن صورت گرفته و عملیات بازسازی و نوسازی آن در دست اقدام است تا در آینده‌ای نزدیک نگرانی‌های این سالن نیز برطرف شود.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی پیرامون این پرسش که بازسازی ورزشگاه آزادی در چه مرحله‌ای قرار دارد و چه بخش‌هایی از آن بازسازی شده است؟ خاطرنشان کرد: با توجه به وسعت کار در مجموعه ورزشی آزادی تصمیم بر این است که ابتدا براساس اهمیت موضوعات استادیوم یکصدهزار نفری، اولویت با زون‌هایی خواهد بود که ترمیم، نوسازی و بازسازی آن دارای ارجحیت زمانی و ایمنی باشد. تعویض کابل‌ها، پست برق، مقاوم سازی و ایمن‌سازی مجموعه، برگزاری منظم و با برنامه مناقصه‌ها و… دیگر مواردی است که با وسواس زیاد توسط کارشناسان خبره در حال پیگیر است، البته دو عنصر کیفیت و سرعت برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است.

عاصم یوسفی همچنین در خصوص وضعیت سکوها نیز گفت: طی مطالعات فراوانی که در بحث مقاوم سازی و ایمن سازی مجموعه ورزشی آزادی انجام شد به این جمع بندی رسیدیم که ۱۵ زون از سکوهای تماشاگران استادیوم آزادی را با هدف بهسازی، مقاوم سازی و سبک سازی به مرحله مناقصه بگذاریم که طی روزهای آینده انجام خواهد شد تا با انتخاب پیمانکار و آغاز به کار این پروژه حساس دغدعه‌های موجود دراین زمینه نیز از بین برود.

وی در پاسخ به این پرسش که برای این که آزادی متروپل دیگری نشود، چه تمهیداتی اندیشیده شده است؟ افزود: به اعتقاد من چه تشبیهی خلاف واقع و به نوعی بازی با کلمات است، این که برخی با نظرات شخصی به جمع بندی رسیده و برای مطرح خود نتیجه گیری‌های شخصی و غیرکارشناسی خود از تشبیهات غیرواقع و عجیب استفاده کنند قابل قبول نیست، بهتر است که به جای تکرار کردن سرتیترهای جذاب، نظر کارشناسی داده شود، با چشم غیرمسلح و براساس حدس و گمان که نمی‌شود در خصوص سقوط و ریزش سازه نظر داد.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی تاکید کرد: شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با وجود کارشناسان خبره، مشاوران صاحب نام و سرشناس دیگری را هم استخدام می‌کند تا در مطالعات و تصمیم‌گیری‌ها بهترین و تخصصی‌ترین گزینه‌ها را دریافت کرده تا به نتیجه گیری مطلوبی دست پیدا کند. قبول داریم که در خصوص آزادی نگرانی وجود دارد اما این نگرانی را به عنوان موتور انگیزه قوی برای خدمت رسانی بهتر و سریعتر قلمداد می‌کنیم نه این که به دنبال ایجاد حاشیه رسانه‌ای و بازی با کلمات باشیم.

وی اضافه کرد: وقتی کارشناسان مجرب، مشاوران سازه و مقاوم ساز تاکید می‌کنند که اصل سازه استادیوم یکصدهزار نفری آزادی مشکلی نداشته و نگرانی در خصوص پایداری سازه وجود ندارد و مشکل تنها روی بار سازه است، ضرورت دارد در این خصوص از بیان هر نوع اظهارنظر خلاف واقع پرهیز کنیم.

عاصم یوسفی در پایان پیرامون این پرسش که آیا برای بازسازی آزادی با مشکل اعتباری مواجه هستید یا خیر؟ خاطرنشان کرد: شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی بودجه محدودی دارد که البته برای بازسازی مجموعه ورزشی آزادی بودجه قابل توجهی نیاز است، اگر تامین اعتبارات عمرانی مورد نیاز برای این مجموعه به عنوان قلب تپنده ورزش کشور به موقع و کامل انجام شود، روند انجام پروژه با قدرت و سرعت بیشتری پیگیری خواهد شد، همکاران من در مجموعه های ورزشی زیر نظر شرکت توسعه با تمام وجود و انگیزه بالا در صدد خدمت رسانی هر چه بهتر به جامعه ورزش کشور و مردم هستند که امیدوارم این تلاش‌ها به توسعه ورزش همگانی و قهرمانی کشور ختم شود.

  • منبع خبر : ورزش سه