باشگاه سایپا خواستار پیروزی 3 بر صفر در دیدار با پیکان شد
باشگاه سایپا خواستار پیروزی 3 بر صفر در دیدار با پیکان شد
شرکت فرهنگی ورزشی سایپا بعد از دیدار شب گذشته تیم فوتبال این باشگاه مقابل پیکان، با صدور بیانیه ای خواستار برخورد عادلانه فدراسیون فوتبال و تغییر نتیجه بازی سایپا- پیکان شد.

به گزارش حاشیه ورزش به نقل از روابط عمومی شرکت فرهنگی ورزشی سایپا در متن این بیانیه آمده است:

باشگاه سایپا به عنوان یک باشگاه سازنده از بدو تأسیس با ترکیبی از بازیکنان جوان و آینده دار و در سال جاری با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تعهد نسبت به کارگران خدوم و زحمتکش گروه خودروسازی سایپا، پا به عرصه دیدارهای لیگ برتر گذاشت.

این تیم با سابقه درخشان در تمامی ادوار لیگ فوتبال کشور، همیشه به عنوان یک باشگاه اخلاق مدار و پایبند به قانون، نسبت به ناملایمات و اشتباهات داوری اعتراض قانونی نموده و همواره از هیاهو و ایجاد حاشیه پرهیز کرده است.

اما اتفاقات لیگ جاری از همان هفته‌های نخست، شرایط را برای تیم فوتبال این باشگاه دشوار کرد و متأسفانه تاکنون اعتراضات کتبی و رسمی این باشگاه به اشتباهات تأثیرگذار داوری راه به جایی نبرده است. اما این مساله زمانی بغرنج و آسیب رسان می‌شود که اشتباهات فاحش داوری در تقابل‌های مستقیم با حریفان هم تراز رخ داده است و باعث شده تا به رغم ارائه فوتبال جوانمردانه و تاکتیکی از سوی سایپا، این تیم در کسب امتیاز ناموفق باشد.

اوج اشتباهات سریالی داوری لیگ برتر امسال که گمانه زنی تأثیرگذاری عوامل بیرونی بر نتیجه را پر رنگ می‌کند، در بازی شب گذشته سایپا مقابل پیکان به عجیب‌ترین روش خودنمایی کرد.

در شرایطی که، فراز کمالوند سرمربی تیم سایپا در خصوص نحوه چینش داوران این بازی ابراز نگرانی کرده و تذکرات خود را به کمیته صیانت از اخلاق فدراسیون ارائه داده بود. که با بی توجهی به تذکرات داده شده، چیدمان داوری به صورت غیر عادلانه انجام شد و اتفاقات عجیب همچون ۶ تعویض در یک بازی رخ داد.

داور چهارم در زمانی که باید تمرکز خود را بر انجام وظایف ذاتی خود متمرکز می‌نمود، تأثیر گذارترین تصمیم تیم داوری را رهبری کرد و به تنهایی صحنه‌ای را که داور وسط به رغم نزدیکی به صحنه، خطا تشخیص نداد، با فراخوانی وی به کنار زمین، از فاصله خیلی دور وی را مجاب به اعلام پنالتی به ضرر سایپا کرد.

این اتفاق در حالی رخ داد که با تأیید کارشناسان داوری خطایی رخ نداده و اگر هم خطایی اتفاق افتاده باید به نفع سایپا اعلام می‌شد.

داور چهارم دقیقاً در زمانی مشغول راضی کردن داور وسط برای ثبت پنالتی به ضرر سایپا بود که با غفلت وی پیکان ششمین تعویض خود را نیز انجام داد که بر اساس آئین نامه فدراسیون فوتبال این تخلف بزرگ به منزله حضور بازیکن غیر مجاز در بازی است و به موجب قانون، می‌بایست نتیجه دیدار ۳ بر صفر به سود سایپا تغییر یابد.

تاکید می‌شود؛ از ابتدای فصل بارها و بارها سایپا از مسیر قانونی و با ارائه ادله و مستندات محکم بر متضرر شدن خود از اشتباهات داوری و قضاوت‌های عجیب را ابراز داشته است اما در واپسین هفته‌های باقیمانده از لیگ برتر امسال و در شرایطی که سایپا روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد، هر گونه ناعدالتی، کوتاهی و عدم پیگیری حق و حقوق این باشگاه سازنده به منزله تضعیع جبران ناپذیر حقوق کارگران گروه خودروسازی و خانواده‌های آنها خواهد بود.

لذا هیأت مدیره شرکت فرهنگی ورزشی سایپا، پیگیری تا حصول نتیجه را حق مسلم خود می‌داند.حقوق این باشگاه برای طرح شکایت نزد مراجع ذیصلاح محفوظ است.