با نفرت و کینه هیچ‌وقت به پیروزی نمی‌رسیم
با نفرت و کینه هیچ‌وقت به پیروزی نمی‌رسیم

هافبک تیم ملی انگلیس به انتقادات و شعارهای نژادپرستانه واکنش نشان داد. به گزارش حاشیه ورزش و به نقل از تلگراف، جیدون سانچو  در مورد حملات نژادپرستانه ای که  پس از شکست در یورو ۲۰۲۰ از طریق شبکه های مجازی علیه او و دو بازیکن دیگر سیاه پوست انگلیس صورت گرفت، اظهار نظر کرد. او […]

هافبک تیم ملی انگلیس به انتقادات و شعارهای نژادپرستانه واکنش نشان داد.

به گزارش حاشیه ورزش و به نقل از تلگراف، جیدون سانچو  در مورد حملات نژادپرستانه ای که  پس از شکست در یورو ۲۰۲۰ از طریق شبکه های مجازی علیه او و دو بازیکن دیگر سیاه پوست انگلیس صورت گرفت، اظهار نظر کرد. او در همین راستا اعلام کرد که نفرت هرگز پیروز نخواهد شد.

وینگر منچستریونایتد بر اهمیت این مسابقات تاکید کرد و گفت هدف او همیشه کمک به انگلیس برای پیروزی بوده است.

سانچو با برجسته کردن حملات نژادی که در کنار مارکوس راشفورد و بوکایو ساکا دریافت کرد فاش کرد که چنین پیام هایی چیز جدیدی نیست، اما او جوانان را تشویق می‌کند که سر خود را بالا نگه دارند.

سانچو در حساب های رسمی اینستاگرام و توییتر خود نوشت: من چند روز فرصت داشتم تا درباره فینال روز یکشنبه تأمل کنم. من می خواهم از همه هم تیمی هایم، کادر مربیگری و بیشتر از همه هواداران عذرخواهی کنم. این تا حد زیادی بدترین احساسی است که در زندگی حرفه ای ام احساس کرده ام. حتی دشوار است که احساس واقعی را بیان کنم اما امتیازات زیادی وجود داشت که باید از این تورنمنت گرفت.

او ادامه داد: اولین فکر من قبل از حضور در هر مسابقه فوتبال همیشه این است چگونه می توانم به تیمم کمک کنم؟ چگونه می خواهم گل بزنم؟ چگونه می خواهم فرصت ایجاد کنم؟  این دقیقاً همان چیزی است که من می خواستم با آن پنالتی انجام دهم و به تیم کمک کنم. من آماده و مطمئن بودم که آن را انجام می دهم، این همان لحظه ای است که شما از کودکی آرزو می کنید به همین دلیل است که من فوتبال بازی می کنم. من قبلاً در سطح باشگاهی پنالتی زده ام ولی توپ گل نشد.

همه ما جاه طلبی ها و اهداف یکسانی داشتیم. ما می خواستیم جام را به خانه برگردانیم. این یکی از لذت آورترین تورنمنت‌هایی بوده است که من در زندگی حرفه ای خود تاکنون در آن حضور داشته ام، یکپارچگی تیم بی نظیر بود، چه در داخل و چه خارج از زمین. من قصد ندارم وانمود کنم که من توهین نژادی را که من و برادرانم مارکوس و بوکایو پس از بازی دریافت کرده ایم ندیدم، اما متاسفانه چیز جدیدی نیست. به عنوان یک جامعه ما باید عملکرد بهتری داشته باشیم و این افراد را مسئول بدانیم. نفرت هرگز پیروز نخواهد شد.

به همه جوانانی که مورد رفتارهای مشابه قرار گرفته‌اند، می گویم سر خود را بالا نگه دارید و به دنبال این رویا باشید. من به این تیم انگلیس و اینکه چگونه کل ملت را در ۱۸ ماه سخت متحد کرده ایم، افتخار می کنم همانطور که می خواستیم در مسابقات پیروز شویم.