با کمترین امکانات  می‌توان نتیجه خوبی گرفت
با کمترین امکانات  می‌توان نتیجه خوبی گرفت
مربی شیرجه تیم مس سونگون گفت: شیرجه یک رشته زودبازده است که با سرمایه اندک و محدود می‌توان نتیجه خوبی از آن گرفت.

حاشیه ورزش: محمدرضا شکول مربی مس سونگون در خصوص آغاز لیگ شیرجه بعد از دو سال اظهار کرد: دوسالی است که شیرجه ما به دلیل محدودیت های ناشی از کرونا مسکوت بوده و مسابقه ای انجام نمی‌شد. این دوره از لیگ اولین مسابقات بعد از همه‌گیری کرونا بود. این رقابت‌ها با استقبال وسیعی انجام شد و ۱۰ تیم هم حضور داشتند. مرحله اول لیگ از نظر کمی بسیار عالی بود و از جهت کیفی هم چند تیم خیلی خوب حضور داشتند. ورزشکاران ملی‌پوش و مربیان باتجربه زیادی در لیگ بودند که اینها نوید می‌دهد که در مراحل بعدی پربارتر و موفق تر عمل کنند.

مربی مس سونگون آذربایجان در ادامه گفت: ما هم در قالب مس سونگون از آذربایجان شرکت کردیم. شیرجه آذربایجان پرافتخارترین تیم لیگ برتری تاریخ ورزش آذربایجان و از رکورددارهای ورزش‌های آبی این شهر است. این تیم ۸ عنوان قهرمانی و سه نایب قهرمانی دارد که مایه افتخار است. گام‌های خوبی از گذشته برای توسعه شیرجه این استان برداشته‌ایم که جواب هم داده است. البته با کمترین و ضعیف‌ترین امکانات و در حد صفر کار را شروع کردیم و سالها با همین امکانات در کشور قهرمان رده‌های سنی بودیم و قهرمانانمان مدال‌های بین‌المللی زیادی نیز بدست آورده‌اند.

شکول به تعطیلی مسابقات و استخرها بعد از شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: متاسفانه تعطیلی استخرها تاثیر خود را در روند رشد شیرجه هم گذاشته است. البته استخرها در تهران از سال گذشته بازگشایی شدند. در آذربایجان هم چند ماهی است که فعالیت و تمرینات را شروع کردیم‌ اما هنوز برخی از استان‌ها و شهرها هستند که استخرهایشان تعمیرات دارد و یا هنوز بازگشایی نشده اند. این‌ها در کیفیت و عملکرد ورزشکاران تاثیر خواهد داشت.

وی گفت: اکثر بازیکنان ما ملی‌پوش هستند. مجتبی ولی‌پور در هر سه رشته قهرمان شد، او رکورددار بیشترین مدال بین‌المللی در ورزش‌های آبی است. علی شکول از ملی‌پوشان قدیمی است که در عرصه بین‌المللی مدال‌های زیادی دارد. رقابت‌های مرحله اول لیگ خوب بود و ملی‌پوشان زیادی در آن شرکت داشتند که مسابقات را پربار کردند.

وی گفت: آرزویم این است که شیرجه پیشرفت خود را ادامه دهد و تحول خوبی در آن رخ دهد. ما که هستیم، امیدواریم که مسئولان نیز در همه زمینه ها از نظر برنامه‌ریزی، اجرایی، فنی، مالی و .. کمک کنند تا این رشته پیشرفت کند. این رشته با روح ما عجین شده و موفقیت آن در کل کشور آرزوی ما است.

وی در پایان گفت: خیلی از استان‌ها نماینده ای در شیرجه ندارند و این سبب ناراحتی است. باید آن استان‌ها هم دوباره فعال شوند. امیدواریم شهرها و استان‌های غیر فعال به همت فدراسیون فعال شوند. این رشته زودبازده است و می‌توان با سرمایه اندک و محدود نتیجه خوبی گرفت. این‌ها در گذشته اثبات شده و قهرمانی‌های زیادی پرورش یافتند که نشان دهنده این است شیرجه ظرفیت بالایی دارد. اکنون همت مسئولان در کنار آن ظرفیت‌ها است که سبب موفقیت بیشتر خواهد شد.