برد پورتو با پاس گل طارمی/ مهدی در آستانه تصاحب کفش طلای پرتغال
برد پورتو با پاس گل طارمی/ مهدی در آستانه تصاحب کفش طلای پرتغال
تیم فوتبال پورتو در هفته ماقبل پایانی لیگ پرتغال برابر ریوآوه به پیروزی رسید و مهدی طارمی در این مسابقه که منجر به نایب قهرمانی پورتو شد، یک پاس گل داد.

به گزارش نخست نیوز ، هفته سی و سوم لیگ فوتبال پرتغال شب گذشته پیگیری شد که در یکی از بازی‌های این هفته تیم پورتو با نتیجه ۳ بر صفر تیم ریوآوه را از پیش رو برداشت. مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو در ترکیب اصلی تیمش حضور داشت و در ۶۷ دقیقه بازی برای پورتو موفق شد پاس گل دوم را با «لوئیس دیاز» همبازی خود بدهد.

پورتو با این برد ۷۷ امتیازی شد و نایب قهرمانی خود را در پرتغال قطعی کرد.

طارمی در این مسابقه موفق به گلزنی نشد و در لیگ پرتغال ۱۵ گُله باقی ماند اما تعداد پاس گل‌های خود را به عدد ۱۰ افزایش داد تا شانس نخست کسب عنوان کفش طلای فوتبال پرتغال باشد.

در دیگر بازی این هفته، اسپورتینگ که قهرمانی‌اش را هفته گذشته قطعی کرده بود به مصاف تیم رده سومی بنفیکا رفت که این بازی با نتیجه ۴ بر ۳ به سود بنفیکا تمام شد.

«پدرو گونکالوس» بازیکن اسپورتینگ و «هریس سفروویچ» مهاجم تیم بنفیکا هر کدام در این بازی دو گل به ثمر رساندند تا در جدول گلزنان لیگ پرتغال ۲۰ گُله شوند. به این ترتیب طارمی که احتمالاً برنده کفش طلای لیگ پرتغال خواهد بود، شانس بسیار کمی برای کسب عنوان آقای گلی دارد.

پورتو روز چهارشنبه در هفته پایانی لیگ پرتغال به مصاف بلننسه می‌رود.

در دیگر بازی شب گذشته، تیم پورتومیننز به مصاف بواویستا رفت و با یک گل شکست خورد. جعفر سلمانی بازیکن ایرانی پورتومیننز در این دیدار فرصت بازی پیدا نکرد و نیمکت نشین ماند.

در حال حاضر تیم اسپورتینگ با ۸۲ امتیاز صدرنشین و قهرمان لیگ پرتغال است. پورتو با ۷۷ امتیاز نایب قهرمانی خود را قطعی کرده و بنفیکا با ۷۳ امتیاز در رده سوم قرار دارد.