بلندپروازترین دختر ایران: هدفم همیشه ارتقا رکورد است/ زنان لایق حمایت هستند
بلندپروازترین دختر ایران: هدفم همیشه ارتقا رکورد است/ زنان لایق حمایت هستند

مهسا میرزاطبیبی می‌گوید زنان دوومیدانی‌کار نشان داده‌اند که در صورت حمایت، رکوردهای بهتری را ثبت می‌کنند و جایگاه‌های بهتری را بدست می‌آوردند. به گزارش حاشیه ورزش، مسابقات دوومیدانی قهرمانی کشور در بخش زنان ۴ و ۵ خرداد به میزبانی اراک برگزار می‌شود که ۱۰۰ امتیاز رنکینگ جهانی دارد. مهسا میرزاطبیبی، رکوردار پرش با نیزه زنان […]

مهسا میرزاطبیبی می‌گوید زنان دوومیدانی‌کار نشان داده‌اند که در صورت حمایت، رکوردهای بهتری را ثبت می‌کنند و جایگاه‌های بهتری را بدست می‌آوردند.

به گزارش حاشیه ورزش، مسابقات دوومیدانی قهرمانی کشور در بخش زنان ۴ و ۵ خرداد به میزبانی اراک برگزار می‌شود که ۱۰۰ امتیاز رنکینگ جهانی دارد.

مهسا میرزاطبیبی، رکوردار پرش با نیزه زنان ایران در مورد وضعیت آمادگی خود برای حضور در این مسابقات به حاشیه ورزش گفت: این رقابت‌ها برای اولین بار به میزبانی اراک برگزار می‌شود. امیدوارم شرایط میزبانی خوب باشد تا بتوانیم رکورد خوبی را ثبت کنیم. همیشه آماده مسابقات بوده‌ام و به تازگی از رقابت‌های ترکیه برگشته‌ام. آنجا نتوانستم پرشی داشته باشم اما امیدوارم در قهرمانی کشور حد نصاب خوبی ثبت کنم.

او در مورد میزبانی استان‌ها از مسابقات مختلف بیان کرد: اگر یک شهر تمام شرایط میزبانی را داشته باشد و امکانات مناسب ماده‌های مختلف را فراهم کند، خیلی خوب است که میزبان باشد. ما هم شرایط متفاوتی از مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب را تجربه می‌کنیم.

میرزاطبیبی در مورد انتظاری که از این ورزشکار برای رکورشکنی وجود دارد، بیان کرد: سال گذشته چند بار رکورد ملی را جابه‌جا کردم، به همین دلیل همیشه انتظار رکوردشکنی وجود دارد. امیدوارم که حد نصاب مد نظرم را ثبت کنم. هدفم همیشه و در هر مسابقه‌ای ارتقا رکورد است و با توجه به شرایطی که دارم، می‌توانم رکوردهای بهتری را ثبت کنم.

او به مسابقات پیش‌روی خود در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: مسابقات قهرمانی آسیا را داشتیم که به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد. مسابقات مهمی ندارم و سعی می‌کنم خودم را در لیگ و قهرمانی کشور بسنجم و برای بازی‌های آسیایی آماده شوم.

رکوردار پرش با نیزه زنان ایران در مورد نداشتن رقیب در ایران گفت: شرایط نسبت به متفاوتی که خارج از کشور دارم، متفاوت است. رقابت بدون رقیب هم خوبی‌ها و بدی‌هایی دارد. یکی از مزیت‌های آن این است هر مانعی که بخواهم را درخواست می‌دهم، اما حس رقابت در مسابقاتی که تعداد زیادی ورزشکار شرکت کرده‌اند، بیشتر است و روال سریع‌تری دارد. در کل حس می‌کنم رقابت با ورزشکاران هم‌سطح و بالاتر از خودم خیلی بهتر است و این را ترجیح می‌دهم.

میرزاطبیبی با اشاره به رکورشکنی زنان در سال ۹۹، خواستار حمایت بیشتر مسئولان از این بخش شد و بیان کرد: زنان ثابت کردند اگر توجه و حمایت بیشتری داشته باشند، توانایی کسب جایگاه‌های بالاتر را دارند. باشگاه پلیمرخلیج فارس مدتی است که حامی بسیاری از ورزشکاران شده و خیلی از کسانی که رکوردشکنی کرده‌اند، از این باشگاه بوده‌اند. این نشان می‌دهد حمایت‌ انگیزه‌ها را بالا می‌برد و زنان لایق حمایت شدن هستند. از فدراسیون هم خواسته‌ایم برایمان مسابقات بین‌المللی و اردوهای خوب در نظر بگیرند تا پیشرفت کنیم. امیدوارم حمایت‌ها ادامه‌دار باشد.