به تفکرات اسکوچیچ احترام بگذاریم
به تفکرات اسکوچیچ احترام بگذاریم
سرمربی سابق استقلال با بیان اینکه ملی پوشان کشورمان برای دیدارهای پیش رو به هماهنگی نیاز دارند، گفت: خوشبختانه بازیکنان ما میدان دیده‌اند و شرایط سخت را درک می‌کنند.

صمد مرفاوی در گفتگو با حاشیه ورزش، با اشاره به حضور تیم ملی ایران در بحرین برای حضور در مسابقات انتخابی جام جهانی و جام ملت های آسیا، گفت: وضعیت تیم ملی به لحاظ بازیکن خوب است. نفراتی که به تیم ملی دعوت شده اند توانمند و آماده هستند و امیدوارم بتوانند با اردویی که در جزیره کیش پشت سر گذاشتند، از لحاظ کارهای ترکیبی و برنامه های تاکتیکی به مرز ایده آل رسیده رسیده باشند.

وی ادامه داد: از لحاظ فنی هم نفرات ما بسیار پخته و باتجربه هستند. آنها میدان دیده اند. ملی پوشان شرایط سخت این روزهای فوتبال ما را درک می کنند و می دانند که باید برابر بحرین و عراق با آرامش و به دور از استرس بازی کرده تا تیم کشورمان به مرحله بعد صعود کند.

مرفاوی با انتقاد از عملکرد سرمربی سابق تیم ملی گفت: در زمان «ویلموتس» ما نتوانستیم نتایج خوبی کسب کنیم. در دور رفت به دلیل نداشتن استراتژی نه در حمله و نه در دفاع دو بازی حساس را به بحرین و عراق واگذار کرده و کارمان تا حدودی به اما و اگر کشیده شد اما اعتقاد دارم با نفراتی که در حال حاضر در تیم ملی هستند می توانیم با تفکرات سرمربی این دو تیم را شکست داده و به مرحله بعد صعود کنیم.

سرمربی پیشین استقلال با انتقاد از نبود بازی های تدارکاتی برای آمادگی هر چه بیشتر تیم ملی تصریح کرد: بازی های تدارکاتی همیشه باعث هماهنگی و آمادگی تیم ها می شود. در آن دیدارها هیچکس به نتیجه کار ندارد و سرمربی تنها به دنبال این است تا بتواند تیمش را به هماهنگی کامل برساند. متأسفانه با شرایطی که کشور ما دارد خیلی از تیم ها حاضر نیستند به ایران بیایند تا در مقابل ما بازی کنند. آخرین بازی که تیم ملی کشورمان انجام داد در فروردین ماه و برابر سوریه بود که آن هم چندان چنگی به دل نزد، زیرا سوریه با تمامی نفراتش به ایران نیامده بود.

وی تأکید کرد: شرایط ما همین است و باید آن را بپذیریم. اسکوچیچ باید در اردوی تدارکاتی بهترین عملکرد را داشته باشد. نفراتی که او انتخاب کرده همه قابلیت های فنی بالایی دارند و تنها به یک هماهنگی نیاز دارند تا بتوانند به مرز آمادگی برسند.

مرفاوی خاطرنشان کرد: اگر از این مرحله به سلامت عبور کنیم باید برای مرحله بعد که تیم ها به مراتب قوی تر از الان هستند یک برنامه ریزی دقیق داشته باشیم، زیرا در فوتبال راحتی وجود ندارد و برای موفقیت باید تلاش کرد البته در آسیا حساب جداگانه ای برای فوتبال ما باز کرده اند، زیرا ما بازیکنان بزرگ و چارچوب شناسی در خط حمله داریم همانند طارمی، آزمون، قایدی، جهانبخش و دیگر بازیکنانی که می توانند در یک لحظه نتیجه را تغییر دهند. ما تیم قدرتمندی داریم و امیدواریم این تیم بتواند با پیروزی در چهار دیدار آینده به مرحله بعد صعود کند.

سرمربی سابق استقلال در پاسخ به این سوال که برخی بازیکنان که لیاقت حضور در تیم ملی را داشتند دعوت نشدند؟ یادآور شد: از نظر من بودند بازیکنانی که شایسته حضور در تیم ملی بودند اما باید به تفکرات سرمربی بابت انتخاب بازیکن احترام بگذاریم زیرا این سرمربی است که باید جوابگوی حضور بازیکنان در تیم ملی باشد.

مرفاوی در پایان و در پاسخ به این پرسش که آیا تیم ملی کشورمان می تواند با اسکوچیچ به جام جهانی صعود کند؟ گفت: ما تیم خوبی داریم، هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ آمادگی جسمانی اما تنها نکته مهم انتخاب نفرات برای هر بازی است. آرزو می کنم اسکوچیچ بتواند در این زمینه موفق باشیم تا یک بار دیگر حضور در جام جهانی را تجربه کنیم.