بوفون: باهوش‌تر از توخل را در فوتبال ندیدم
بوفون: باهوش‌تر از توخل را در فوتبال ندیدم
دروازه بان بزرگ ایتالیایی از توماس توخل به عنوان یکی از باهوش‌ترین مربی‌های دوران فوتبال خود یاد کرد.

به گزارش حاشیه ورزش

و به نقل از مدیااستار، جان‌ لوئیجی بوفون، دروازه‌بان بزرگ ایتالیایی توماس توخل را به عنوان مربی فوق‌العاده باهوش و حساس تحسین کرد.

این دروازه بان ایتالیایی که در فصل ۱۹-۲۰۱۸ زیر نظر توخل در پاری‌سن‌ژرمن بازی کرده بود، گفت: در دوران فوتبالم فقط یکی، دو فرد بسیار باهوش را ملاقات کردم که یکی از آن‌ها توماس توخل بوده است. این مربی آلمانی بسیار باهوش است و می‌تواند بلافاصله احساس رختکن را متوجه شود.

بوفون در بخش دیگری از صحبت‌های خود نیز گفت: به ندرت چنین چیزی را تجربه کرده‌ام. او همدلی زیادی با بازیکنان نشان می‌دهد، باورپذیر است و انرژی مثبتی دارد و در کل یک مربی فوق‌العاده است.

بوفون پس از تنها یک فصل حضور در PSG، به یوونتوس بازگشت و اکنون در سری B با باشگاه اول خود یعنی پارما بازی می‌کند.

علاوه بر این، بوفون از دانش فوتبالی توخل نیز تمجید کرد. قهرمان جام‌ جهانی سال ۲۰۰۶ در پایان گفت: تمرینات و ایده‌های فوتبال تهاجمی او فوق العاده بود و مثل ایده‌های یک مربی تراز اول است.

قبل از حضور در فرانسه، توخل هیچ تجربه‌ای به عنوان مربی خارج از آلمان نداشت. او در بوندس‌لیگا هدایت ماینتس و بوروسیا دورتموند را عهده‌دار شده بود. او با دورتموند او در سال ۲۰۱۷ برنده جام حذفی شد. توخل روی نیمکت مربیگری در پاریس، دو قهرمانی در لیگ و یک جام حذفی را به دست آورد.

توخل در ایستگاه بعدی خود در چلسی، قهرمان لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۲۱ شد و از سوی فدراسیون جهانی فیفا به عنوان بهترین مربی سال انتخاب شد. این مربی ۴۹ ساله از سپتامبر گذشته که از چلسی اخراج شد، در هیچ تیمی مربیگری نکرده است.