تارتار: دست کادر فنی در دیدار برابر بحرین باز است
تارتار: دست کادر فنی در دیدار برابر بحرین باز است

سرمربی تیم فوتبال پیکان می گوید تیم ملی به خاطر بازیکنان خوبی که دارد می تواند بحرین را شکست دهد. مهدی تارتار در گفت و گو با حاشیه ورزش درباره شرایط تیم ملی فوتبال ایران پیش از دیدار برابر بحرین اظهار کرد: قبل از بازی با هنگ کنگ پیش بینی می کردم که تیم ما […]

سرمربی تیم فوتبال پیکان می گوید تیم ملی به خاطر بازیکنان خوبی که دارد می تواند بحرین را شکست دهد.

مهدی تارتار در گفت و گو با حاشیه ورزش درباره شرایط تیم ملی فوتبال ایران پیش از دیدار برابر بحرین اظهار کرد: قبل از بازی با هنگ کنگ پیش بینی می کردم که تیم ما خیلی منسجم نباشد چون بازی تدارکاتی نداشتیم بنابراین در بازی اول خیلی هماهنگ ظاهر نشدیم. اما من فکر می کنم برای بازی با بحرین شرایط کاملا متفاوت است. ما در بازی اول ایراداتی داشتیم که قطعا برای بازی مقابل بحرین این ایرادات رفع می شود اما نکته حائز اهمیت آن است که در بازی با بحرین از نظر انگیزشی بازیکنان کاملا شرایط را درک می کنند و قطعا با تمرکز بیشتری بازی خواهند کرد. این بازی بسیار با اهمیت است و اگر با برد همراه باشد راه صعود ما هموار می شود.

وی افزود: در دیدار برابر با هنگ کنگ بازیکنان بعد از مدت ها دور هم جمع شده بودند و بازی می کردند. طبیعی بود که شاهد ناهماهنگی باشیم اما از نظر برخی پست ها با توجه به اینکه بازیکنان شناخت خوبی از هم دارند می توانیم شاهد هماهنگی باشیم به طور مثال در خط دفاع بازیکنانی چون شجاع خلیل زاده و کنعانی زادگان نسبت به هم شناخت کافی دارند و به همین خاطر فکر می کنم تیم ما بتواند در برابر بحرین هماهنگ تر ظاهر شود. من فکر می کنم هنگ کنگ تیمی نبود که دروازه ما را باز کند اما در آن بازی بازیکنان کمی ریلکس بازی کردند و این اتفاق رخ داد اما قطعا در دیدار مقابل بحرین تیم با تمرکز بیشتری بازی خواهد کرد.

تارتار در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: هم کادر فنی و هم بازیکنان شناخت کافی از بحرین دارند. این تیم از نظر فنی به هیچ وجه نمی تواند حریف سرسختی برای ما باشد. آن ها از شروع بازی از نظر روانی روی بازیکنان ما کار می کنند و از نظر ذهنی بازیکنان ما را بر هم می زنند. ما باید نسبت به حوادث حاشیه ای بی تفاوت باشیم و تلاش کنیم درون زمین آن ها را شکست بدهیم. اگر بتوانیم بحرین را در زمین شکست بدهیم جواب همه این کارها را می دهیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: باید خداراشکر کنیم که بازیکنان بسیار خوبی در تیم ملی داریم و دست کادر فنی از این جهت باز است. الان تنها مسئله ای که برای بازیکنان اهمیت دارد صعود به جام جهانی است. تیم کاملا همدل است و قطعا یکی از فاکتورهای مثبت تیم ملی همین است چون مربی می تواند براساس شیوه بازی حریف بازیکنانش را جابه جا کند و بهترین ترکیب را وارد زمین کند. این نکته بسیار مثبتی است و امیدوارم کادر فنی نهایت استفاده را ببرد و در پایان این رقابت ها تیم ملی به مرحله بعد صعود کند.