تاریخ‌سازی دختر 13 ساله بریتانیایی در المپیک توکیو
تاریخ‌سازی دختر 13 ساله بریتانیایی در المپیک توکیو
اسکای براون، اسکیت‌باز 13 ساله بریتانیایی، با قطعی کردن کسب مدال برنز در رقابت های اسکیت بورد پارک در المپیک توکیو، جوان ترین مدال آور تاریخ بریتانیا در المپیک خواهد شد.

به گزارش حاشیه ورزش، اسکای براون، اسکیت باز بریتانیایی، پس از یک نمایش درخشان در مسابقات مقدماتی روز سه شنبه، همچنان در مسیر تبدیل شدن به جوانترین دارنده مدال طلا در تاریخ المپیک قرار دارد. هر چند که از هم اکنون مدال برنز را برای خود قطعی کرده و به هر حال جوانترین مدال آور بریتانیایی خواهد بود.

براون 13 ساله برنامه خود را چنان بی نقص اجرا کرد که پیش از آغاز راند نهایی مسابقات مقدماتی در صدر قرار داشت. اما بعد میسوگو اوکاموتو از ژاپن، بهترین اسکیت باز جهان، در سومین راند خود که بهترین نمایش در مسابقات مقدماتی را ارائه داد و توانست به عنوان بهترین اسکیت باز به فینال راه پیدا کند. به نظر می رسد براون و اوکاموتو دو نفری باشند که در فینال برای کسب مدال طلا با یکدیگر رقابت می کنند.

حتی اگر اسکای مدال طلا را نبرد، باز هم جوانترین برنده مدال فردی در بازی های 85 سال اخیر خواهد بود. او با 13 سال و 28 روز سن، جوانترین فرد از زمان اینگه سورنسن دانمارکی است که وقتی در شنای کرال سینه 200 متر در المپیک سال 1936 مدال برنز گرفت تنها 12 سال و 24 روز داشت.

نام تنها مدال آور جوانتر از براون که در تاریخ المپیک طلا گرفته است یک راز است. او یک پسر بچه هفت ساله فرانسوی بود که در المپیک 1900 به عنوان کاکسواین (روحیه دهنده)  به همراه تیم رویینگ دو نفره هلند شرکت کرد.

  • منبع خبر : ورزش سه