تا آخرین لحظه برای مدال می‌جنگم
تا آخرین لحظه برای مدال می‌جنگم

کاپیتان تیم ملی شمشیربازی گفت: آرزوی هر ورزشکاری رسیدن به مدال المپیک است و این خواسته من هم هست و تا آخرین لحظه برایش می‌جنگم. مجتبی عابدینی در گفت‌وگو با حاشیه ورزش درباره ی آمادگی خود در آستانه بازی‌های المپیک توکیو بیان کرد: اردوهای خوب، پر فشار و با انگیزه‌ای داشتیم. ما قدر المپیک را […]

کاپیتان تیم ملی شمشیربازی گفت: آرزوی هر ورزشکاری رسیدن به مدال المپیک است و این خواسته من هم هست و تا آخرین لحظه برایش می‌جنگم.

مجتبی عابدینی در گفت‌وگو با حاشیه ورزش درباره ی آمادگی خود در آستانه بازی‌های المپیک توکیو بیان کرد: اردوهای خوب، پر فشار و با انگیزه‌ای داشتیم. ما قدر المپیک را می‌دانیم، درکش می‌کنیم و می‌خواهیم در المپیک خودمان را نشان دهیم. به عنوان کاپیتان تیم می‌گویم علی پاکدامن، محمد رهبری و محمد فتوحی خیلی خوب هستند و تیم ما با تمام انگیزه و با روحیه به المپیک رفت. دوم و ششم مرداد دو مسابقه مهم را داریم و تا آخرین لحظه برای پیروزی می‌جنگیم. این المپیک فکر می‌کنم متفاوت با دیگر دوره‌های المپیک باشد و ان‌شاءالله خبرهای خوبی از آن می شنوید.

عابدینی در ‌ پاسخ به این پرسش که المپیک توکیو از این جهت متفاوت است که از وضعیت حریفان اطلاعی ندارید، تصریح کرد: متفاوت از این لحاظ که یک سال ورزش دنیا تعطیل شد و ورزشکاران همدیگر را ندیدند و مشخص نیست چه وضعیتی دارند. همه ورزشکاران استرس دارند، همه مدال می‌خواهند و همه هم می‌دانند المپیک چه جایگاهی است. بنابراین شاید نسبت به دوره‌های قبل، متفاوت‌تر باشد.

کاپیتان تیم ملی شمشیربازی در پاسخ به این پرسش که چه تجربه ای از دو المپیک لندن و ریو به دست آورده است که فکر می‌کند در المپیک توکیو به او کمک کند، گفت: گرفتن مدال تجربه دیگری در المپیک است. المپیک را نباید از دست داد. حسرت از دست دادن مدال المپیک تا ابد می‌ماند.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه تمام تلاش خود را می کند که در المپیک توکیو کار را تمام کند و به مدال برسد، تصریح کرد: کسی نمی‌داند سرنوشتش در المپیک چه‌چیزی است. برای المپیک توکیو تمام سختی‌ها را به جان خریدم و همه کار کردم. اگر خدا مدال بدهد لطفش بوده و اگر مدال ندهد حکمتش بوده است. اینکه از الان گفته شود من یا هر کسی در المپیک مدال داریم، اشتباه است چون هزاران اتفاق ممکن است بیفتد. البته آرزو و خواسته هر ورزشکاری رسیدن به مدال المپیک است و این خواسته را من هم دارم و برایش تا آخرین لحظه می‌جنگم.

عابدینی در مورد اینکه به شادی پس از کسب مدال هم فکر کرده است یا خیر، گفت: بله، به شادی بعد از مدال هم فکر می‌کنم. البته من شادی خاص خودم را دارم حتی بعد از المپیک ریو استیکر من ساخته شد و روی زمین نشسته بودم و خدا را شکر کردم. البته آن لحظه فقط می‌خواهی انرژی شادی و پیروزی را تخلیه کنی.

کاپیتان تیم ملی سابر در مورد وضعیت کتفش تاکید کرد: دیگر به فکر کتفم نیستم و سعی می کنم فراموش کنم. وقتی مشهد بودم از امام رضا خواستم ابتدا سلامتی و سپس آنچه حقمان است را به ما بدهد.

او در پایان گفت: مردم برایمان دعا کنند. امیدوارم کاروان ایران با موفقیت برگردد و حقمان را بگیریم و جزو مدال آوران ایران در المپیک باشیم. از وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک و آقای باقرزاده رییس فدراسیون، آقای حدادیان، فخری و قربانی تشکر می کنم.