تراکتور هم نتوانست جلوی استقلال بایستد
تراکتور هم نتوانست جلوی استقلال بایستد
دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و تراکتور در هفته سوم لیگ برتر با برتری آبی پوشان به پایان رسید تا شاگردان فرهاد مجیدی به سومین برد متوالی خود در لیگ برتر برسند.

به گزارش حاشیه ورزش ، در روز نخست از هفته سوم لیگ برتر فوتبال امروز شنبه تیم‌های استقلال و تراکتور به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال ‏‬ به پایان رسید.

در این مسابقه که از ساعت ۱۸ در ورزشگاه آزادی آغاز شد، ارسلان مطهری (۵۴) برای استقلال گلزنی کرد تا شاگردان فرهاد مجیدی سومین برد متوالی خود را در این فصل از لیگ برتر تجربه کنند. آبی‌ها با این برد ۹ امتیازی شدند.

ترکیب استقلال:

تیم استقلال در این مسابقه با ترکیب سید حسین حسینی، محمد حسین مرادمند، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی (عارف آغاسی)، آرش رضاوند (زبیر نیک نفس)، مهدی مهدی‌پور، روزبه چشمی (ارسلان مطهری)، وریا غفوری، جعفر سلمانی، کوین یامگا (رضا آذری) و امیر حسین حسین‌زاده (امین قاسمی نژاد) به زمین رفت. بازگشت حسینی به ترکیب و حضور روزبه چشمی در جمع یازده بازیکن اصلی از نکات قابل توجه برنامه‌های فرهاد مجیدی بود.

همچنین فیروز کریمی سرمربی تراکتور تیمش را با ترکیب محمدرضا اخباری، عبدالله ناصری، ابوالفضل رزاق‌پور، اکبر ایمانی، سامان نریمان جهان، پیمان بابایی، محمد قادری (علی فتحی)، عبدالله حسینی، آرش قادری، بهزاد سلامی (محمد قنبری) و شاهین ثاقبی (سعید واسعی) به میدان فرستاد.

استقلال در نیمه نخست بازی هجومی تری را به نمایش گذاشت و چند فرصت خوب گلزنی داشت. در دقیقه ۲۳ شوت سنگین وریا غفوری با اختلاف کم از کنار دروازه تراکتور به بیرون رفت.

وریا غفوری یکی از عناصر هجومی و تاثیرگذار استقلال در این نیمه بود. همکاری او با محمد دانشگر در دقیقه ۲۸ با ضربه سر «کوین یامگا» مهاجم خارجی استقلال همراه بود که این ضربه هم با فاصله کم از کنار دروازه تراکتور اوت شد. تراکتور در نیمه نخست فرصت خاصی برای گلزنی نداشت. این تیم در دقیقه ۴۴ دست به تعویض زد و سعید واسعی به جای شاهین ثاقبی وارد میدان شد.

گلزنی استقلال و پنالتی بر باد رفته غفوری

در نیمه دوم فرهاد مجیدی ارسلان مطهری را به جای روزبه چشمی وارد زمین کرد تا قدرت هجومی آبی پوشان را بیشتر کند. تراکتور در دقیقه ۵۱ می‌توانست با حرکت سامان نریمان جهان از پشت مدافعان استقلال به گل برسد که ضربه او با اختلاف کم نسبت به دروازه حریف روانه اوت شد. سه دقیقه بعد، ارسلان مطهری که در نیمه دوم وارد زمین شده بود، با یک ضربه سر برای استقلال گلزنی کرد.

استقلالی‌ها در ادامه این بازی صاحب یک ضربه پنالتی شدند. وریا غفوری در دقیقه ۷۰ پشت توپ ایستاد ولی ضربه «چیپ» او به تیرک افقی برخورد کرد و در برگشت زبیر نیک نفس هم نتوانست توپ را به تور دروازه تراکتور برساند. تراکتور برای جبران نتیجه در نیمه دوم حملاتی روی دروازه استقلال ترتیب داد اما این حملات با دفاع فشرده و منسجم استقلال راه به جایی نبرد تا بازی با همان یک گل به پایان برسد.

اخطاری‌های مسابقه:

این بازی به ویژه در نیمه نخست پربرخورد بود. سیدرضا مهدوی داور مسابقه به عبدالله ناصری از تراکتور و محمدحسین مرادمند، وریا غفوری، یامگا و جعفر سلمانی از استقلال کارت زرد نشان داد.

خرید جدید استقلال روی سکو:

«رودی ژستد» مهاجم خارجی و جدید استقلال که امروز قراردادش را با این تیم آغاز کرد، در این مسابقه از روی سکوها تماشاگر بازی بود و احتمالاً از هفته آینده می‌تواند این تیم را در مسابقات همراهی کند.