تساوی فیروزجا در دور هفتم سوپرتورنمنت شطرنج
تساوی فیروزجا در دور هفتم سوپرتورنمنت شطرنج
علیرضا فیروزجا در سوپرتورنمنت شطرنج به تساوی دست یافت.

به گزارش حاشیه ورزش ، علیرضا فیروزجا که در سوپرتورنمنت سینکفیلد شرکت کرده است، در دور هفتم این مسابقات به مصاف لینیر دومینگوئز شطرنج باز آمریکایی رفت و به تساوی رسید.

این تساوی درحالی برای برای فیروزجا به دست آمد که این شطرنج باز با ریتینگ ۲۷۷۸ در این مسابقات دست به مهره شده است. حریف او در این دور از مسابقات دارای ریتینگ ۲۷۴۵ بود.

فیروزجا با این تساوی ۳.۵ امتیازی شد و همچنان در رده سوم این مسابقات قرار گرفته است. وسلی سو با چهار امتیاز در رده اول این رقابت‌ها قرار دارد. همچنین نیمن با چهار امتیاز در رده دوم ایستاده است.

به گزارش ایسنا، در مسابقات سینکفیلد ۱۰ شطرنج‌باز برتر جهان حضور داشتند. مگنوس کارلسن قهرمان شطرنج جهان در دور چهارم این مسابقات به طور عجیبی از ادامه بازی‌ها انصراف داد. گفته می‌شود او به دلیل تقلب نیمن و شکست مقابل این شطرنج باز این مسابقات را ترک کرده است. این رقابت‌ها در باشگاه سنت لوییس از ۲ تا ۱۱سپتامبر (۱۱ تا ۲۰ شهریور) برگزار می‌شود. این پنجمین و آخرین دیدار از رقابت‌های تور شطرنج ۱.۴ میلیون دلاری است.

مجموع جوایز این رقابت‌ها ۳۵۰ هزار دلار تخمین زده شده است که نفر اول می‌تواند ۱۰۰ هزار دلار را برنده شود. هم‌چنین نفر دوم می‌تواند ۶۵ هزار دلار را کسب کند. باتوجه به کنار کشیدن قهرمان شطرنج جهان، فیروزجا یکی از مدعیان قهرمانی این مسابقات به شمار می‌آید.