تعیین سرنوشت پرسپولیس
تعیین سرنوشت پرسپولیس
این حس آشنا برای هواداران پرسپولیس در سال‌های گذشته است، زمانی که مربی موفق تیمشان نیمکت را ترک می‌کند.

حاشیه ورزش:

اوسمار لوس ویه‌را سرمربی برزیلی پرسپولیس، بعد از یک نیم فصل کاملا موفق و در شرایطی که به نظر نمی‌رسد آنقدرها عجله‌ای برای بازگشت به ایران داشته باشد، در روزهای تعطیلات، در شهر زادگاهش (پاسو فونده)، ساعاتی را با خانواده و البته گفتگو با مشاوران یا ایجنتش می‌گذراند.

در شرایطی که دریافت علاقه‌مندان به فوتبال در ایران، به صورت طبیعی آمیخته با نوعی حس علاق‌مندی یک طرفه و بی قید و شرط، نسبت به باشگاه و تیم است، اما وقتی پای حرفه‌ای‌ها وسط باشد، طبیعی است که آنها جوانب مختلف را در نظر بگیرند و همیشه به دنبال بهترین پیشنهاد هستند. به هر حال وفاداری سکه رایجی در فوتبال نیست و همواره آینده و شرایط کاری و دستمزد دریافتی، اولویت‌های تازه‌ای را خلق می‌کند.

در مورد اوسمار ویه‌را، موضوع عقد قرارداد وی با تیم بوریرام قهرمان لیگ تایلند در ماه‌های گذشته مطرح است و گفته می‌شود به تاخیر انداختن پاسخ نهایی به پرسپولیس، به دلیل این است که او حالا حداقل دو پیشنهاد جدی دارد. یکی از طرف پرسپولیس قهرمان لیگ ایران و یکی از پرطرفدارترین تیم‌های آسیا و دیگری از بوریرام قهرمان تایلند که شرایط مالی متفاوتی نسبت به سرخ‌ها دارد. ظاهرا اوسمار البته پیشنهاد در لیگ آرامتر با شرایط مالی بهتر را مدنظر قرار داده و حتی بوریرام نیز مقصد ایده‌آل او نیست. اگرچه صحبت‌های طرف تایلندی با او، مربوط به یکی دو ماه پیش و در اواسط دوره کاری او در پرسپولیس است.

از طرفی اخباری مبنی بر مذاکره پرسپولیس با گزینه‌های آلترناتیو منتشر شده که این موضوع هم چندان نادرست نیست و مدیران پرسپولیس در حال نسق‌گیری از بازار و مشاهده رزومه‌ها و و جمع‌بندی افکارعمومی برای انتخابی تازه به جای اوسمار در صورت پاسخ منفی وی هستند. مربی‌ای که ظاهرا منتظر خبر یا پیشنهادی جدی از باشگاهی است که فعلا هیچکس به صورت دقیق اسمش را نمی‌داند.

به هر حال در روزهای آینده شایعات پیرامون نیمکت پرسپولیس ادامه خواهد داشت. چیزی که در حال حاضر مشخص است، صبر و حوصله رضا درویش برای پاسخ نهایی سرمربی برزیلی و سپس درصورت نیاز معرفی سریع سرمربی جدید پس از مذاکرات اولیه و عقد قرارداد است تا پرسپولیس پس از کسب عنوان قهرمانی در دوره تازه با بلاتکلیفی وارد پنجره تابستانی نشود.

  • منبع خبر : ورزش سه