تفاهم‌نامه تامین هزینه‌های تیم ملی فوتبال المپیک
تفاهم‌نامه تامین هزینه‌های تیم ملی فوتبال المپیک

مراسم امضای تفاهم‌نامه مشارکت در هزینه‌های تیم ملی امید با حضور رییس فدراسیون فوتبال و رییس کمیته ملی المپیک برگزار شد. به گزارش حاشیه ورزش به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مراسم امضای تفاهم‌نامه مشارکت در هزینه‌های تیم ملی امید امروز با حضور شهاب الدین عزیزی خادم، رضا صالحی امیری، میرشاد ماجدی، بهروز منتقمی، […]

مراسم امضای تفاهم‌نامه مشارکت در هزینه‌های تیم ملی امید با حضور رییس فدراسیون فوتبال و رییس کمیته ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش حاشیه ورزش به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مراسم امضای تفاهم‌نامه مشارکت در هزینه‌های تیم ملی امید امروز با حضور شهاب الدین عزیزی خادم، رضا صالحی امیری، میرشاد ماجدی، بهروز منتقمی، علیرضا رحیمی، مجید کیهانی، عیدی افتخاری، امین نوروزی و داریوش مصطفوی در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد.

سیدرضا صالحی امیری درباره برگزاری این نشست گفت: خیلی خوشحالیم که امروز خدمت همکاران مان در فدراسیون فوتبال هستیم و امیدواریم که از این ایام سخت کرونایی و شرایط سخت اقتصادی که مردم تحت فشار هستند، هر چه زودتر عبور کنیم.

او اضافه کرد: در آستانه المپیک توکیو هستیم. اولین کاروان ایران امروز به بازی‌های المپیک اعزام می‌شود و در نتیجه امیدواریم مرداد ماه کام ملت شیرین شود. نشست امروز با حضور آقای عزیزی خادم، رییس فدراسیون و همکاران وی با انگیزه و فلسفه همکاری مشترک میان تیم امید در کمیته ملی المپیک تشکیل شد.

وی اضافه کرد: فدراسیون فوتبال به عنوان متولی اصلی در تمام رده‌ها و همه حوزه‌هاست و کمیته ملی المپیک در حقیقت مسوولیت هماهنگی و برنامه‌ریزی را برعهده دارد. تمایز این دوره با دوره قبل این است که ما با فدراسیون فوتبال به توافق رسیدیم همکاری مشترک مادی و معنوی داشته باشیم. معتقد بوده و هستیم به عنوان کمیته ملی المپیک آنچه که در فوتبال ایران اتفاق افتاده بخشی از نیازهای مردم ایران زمین است. ما در پیروزی‌های فوتبال مثل مردم احساس نشاط می‌کنیم و در ناکامی‌ها هم احساس تلخ کامی داریم. از این جهت با یکدیگر توافق کردیم تیم المپیک را در این دوره به تیمی امید بخش تبدیل کنیم.

رییس کمیته ملی المپیک گفت: شخصا اعتقاد دارم اگر همدلی و هماهنگی و انسجام شکل بگیرد مطمئنا به نتیجه می‌رسیم. دلیل موفقیت فدراسیون در رویداد اخیر به عقیده من همدلی بود که صورت گرفت. در این راستا وزارت ورزش و جوانان، سازمان برنامه و بودجه، دولت و همه تصمیم گرفتند به کمک فدراسیون بیایند و فدراسیون هم لیاقت خودش را اثبات کرد که توانایی جذب کمک را دارد. جا دارد یک بار دیگر به مدیریت جدید فدراسیون تبریک بگویم. ما به عنوان کمیته ملی المپیک یک سازمان منسجم در چارچوب معین هستیم. قطعا حمایت حداکثری را برای تیم امید خواهیم داشت. اما محور مدیریت و تصمیم گیری برای هدایت فنی جزو وظایف فدراسیون فوتبال خواهد بود و کمیته در این حوزه هیچ دخالتی نمی‌کند. این منطق روشنی است که سازمان رسمی ایران فدراسیون فوتبال است. ابتدای سال ۱۴۰۰ جلسه‌ای را در فدراسیون با عزیزی خادم برگزار کردیم. در جلسه مشترکی که با حضور داریوش مصطفوی و عزیزی خادم داشتیم، تقاضا کردیم که از ایشان به عنوان یکی از پیشکسوتان بزرگ فوتبال کشور در تیم ملی امید استفاده کنیم.

صالحی امیری در پایان گفت: برای اولین بار اعلام می‌کنم قصد داریم در پایان نیم سال اول تالار مشاهیر فوتبال ایران را در موزه ملی المپیک افتتاح کنیم. مقدمات کار انجام شده است. جلسات هیات ژوری با مدیریت مصطفوی و شعبانی، کلانی، کوثری و جمعی دیگر از نخبگان فوتبال در حال برگزاری است.  لیست ۳۰۰ نفره‌ای در دست داریم. بی شک یکی از جذاب‌ترین بخش‌های موزه در آینده، تالار فوتبال خواهد بود. من برای همه جامعه فوتبال ایران و همه قهرمانان و کسانی که حمایت می‌کنند تا فوتبال ایران مانند ستاره‌ای بدرخشد تقدیر و تشکر و سپاس دارم. از زحمات کوتاه مدت مدیریت جدید فوتبال هم قدردانی کرده و آروزی موفقیت در این مسیر سخت را برای آن‌ها دارم.